Home Kategorie Niesamowite 19-latek w zeszłym roku zapadł w śpiączkę. Gdy się wybudził nie miał pojęcia o pandemii

19-latek w zeszłym roku zapadł w śpiączkę. Gdy się wybudził nie miał pojęcia o pandemii

19-latek w zeszłym roku zapadł w śpiączkę. Gdy się wybudził nie miał pojęcia o pandemii

Joseph Flavill (19 lat), który powoli dochodzi do siebie po potrąceniu przez samochód w zeszłym roku, dwukrotnie złapał COVID, nawet o tym nie wiedział.

Nastolatek, który wychodzi ze śpiączki trwającej 10 miesięcy, nie wie o pandemii koronawirusa, mimo że dwukrotnie złapał tę chorobę. Joseph Flavill, lat 19, został potrącony przez samochód podczas spaceru po Burton upon Trent w hrabstwie Staffordshire 1 marca ubiegłego roku, trzy tygodnie przed rozpoczęciem pierwszej blokady narodowej Wielkiej Brytanii.

Spędził miesiące w śpiączce po urazie mózgu, ale powoli zaczyna wracać do zdrowia i zaczyna coraz sprawniej reagować na bodźce. Jego ciotka, Sally Flavill Smith, powiedziała Guardianowi:

– “Nie będzie wiedział nic o pandemii, ponieważ śpi od 10 miesięcy. Jego świadomość zaczyna się teraz poprawiać, ale po prostu nie wiemy na ile pamięta i rozumie, to co działo się przez ostatnie miesiące” –

– “Po prostu nie wiem, od czego zacząć. Rok temu, gdyby ktoś powiedział mi, co się wydarzy w ciągu 2020, nie sądzę, żebym w to uwierzyła. Nie mam pojęcia, w jaki sposób Joseph zrozumie, przez co wszyscy przeszliśmy” – dodała.

Powiedziała, że ​​rodzina próbowała wyjaśnić przez rozmowę wideo, że nie może być z nim osobiście z powodu ograniczeń koronawirusa. Trudno się dziwić, tego typu ograniczenia pojawiają się teraz w większości państw.

– “Kiedy obudzi się w swoim pokoju, nie będzie miał pojęcia, dlaczego tam jest. Rozmawiamy o tym przez telefon i staramy się uświadomić mu, że naprawdę chcemy tam być, trzymając go za ręce, ale po prostu nie jesteśmy w stanie tego zrobić [z powodu Covida]” – mówi Sally.

Nastolatek, który był leczony w szpitalu Leicester General, a teraz został przeniesiony do centrum opieki Adderley Green w Stoke-on-Trent w celu kontynuowania powrotu do zdrowia, zaczął poruszać kończynami, gdy został o to poproszony, i angażuje się w rozmowę z rodziną i przyjaciółmi poprzez mruganie i uśmiechanie się.

– “Przed nami jeszcze daleka droga, ale postępy jakie zrobił w ostatnich trzech tygodniach są niesamowite” – powiedziała Sally.

Nastolatek dwukrotnie zakaził się koronawirusem w trakcie rehabilitacji po wypadku, ale wyzdrowiał w obu przypadkach.

Mama Josepha, Sharon, mogła odwiedzić syna na jego 19. urodziny w grudniu, ale musiała utrzymywać dystans oraz mieć na sobie specjalne ubranie ochronne.

– “W tamtym momencie Joseph nie był tak świadomy, jak teraz i wydaje mi się, że ona czuła ogromny smutek ze względu na to, że nie była nawet pewna, czy on wie, kto do niego przyszedł. Czekała miesiącami, aby móc go znowu zobaczyć.”

Rodzina prowadzi zbiórkę, która ma pomóc w pełnym wyleczeniu chłopaka. Do tej pory zebrali już ponad 30 tys. funtów.

Źródło:  The Guardian

Oczyszczanie skóry twarzy
Oczyszczanie skóry twarzy
39,99 zł
120,00 zł
72 dni
do końca oferty!
10-etapowe oczyszczanie skóry twarzy z wybranym zabiegiem na twarz za 39,99 zł w Gabinecie Kosmetycznym Mona Lisa

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz