Home Kategorie Życie Fatalny błąd Biedronki. Sprzedawali alkohol za bezcen!

Fatalny błąd Biedronki. Sprzedawali alkohol za bezcen!

Fatalny błąd Biedronki. Sprzedawali alkohol za bezcen!

Wczoraj Biedronka pochwaliła się, że od 1 lutego wprowadza specjalną promocję na terenie całej Polski, aby klienci mogli zaoszczędzić jeszcze więcej. Niespodziewanie we wtorek pojawił się poważny błąd cenowy.

Informacje o błędnej cenie wina półsłodkiego Fresco Frizzante Fragola podał serwis wiadomoscihandlowe.pl, jednak dowody na tę przypadkową promocję znajdziemy też w mediach społecznościowych, gdzie klienci chętnie chwalili się całymi kartonami wina.

We wtorek rano to wino nabijane było po cenie 1.99 zł za butelkę 0,75 l, a nie, jak powinno po 10,99 zł.

Taka cena nie była oczywiście celową promocją, a błędem, który pojawił się w systemie kasowym. Dotyczył on sklepów w całej Polsce. Około 10:30 koordynatorzy regionalni rozesłali do kierowników sklepów odpowiednie dyspozycje, jak błąd naprawić. Wymagało to jednak czasu. Nie chodziło wyłącznie o zmianę w systemie, ale też wydrukowanie nowych cenówek i rozmieszczenie ich na terenie sklepów.

Efektem błędu jest to, że wino wyprzedawało się na pniu, a klienci kupowali naraz po kilkanaście butelek. W niektórych sklepach, gdy pracownicy zorientowali się w sytuacji, wino i cenówki było chowane na zapleczu.

Wiadomoscihandlowe.pl spekulują, że błąd ten mógł przynieść Biedronce straty nawet kilkuset tysięcy złotych. W skali rocznych przychodów na poziomie 60 mld zł w zeszłym roku jest to jednak kwota niezauważalna.

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl

Romantyczne spa dla dwojga
Romantyczne spa dla dwojga
179,00 zł
72 dni
do końca oferty!
Walentynki: romantyczne pakiety spa dla dwojga od 179 zł w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz