Home Kategorie Życie Nauczycielka wzięła udział w strajku kobiet. Teraz może stracić prawo do wykonywania zawodu.

Nauczycielka wzięła udział w strajku kobiet. Teraz może stracić prawo do wykonywania zawodu.

Nauczycielka wzięła udział w strajku kobiet. Teraz może stracić prawo do wykonywania zawodu.

Nauczycielka z Tczewa Iwona Ochocka może spotkać się z surową karą ze strony kuratorium oświaty. Powodem kłopotów polonistki jest jej udział w Strajku Kobiet.

Iwona Ochocka jest polonistką i dyrektorką szkoły niepublicznej w Tczewie. We wtorek została wezwana do kuratorium oświaty w celu złożenia wyjaśnień w sprawie swojego udziału protestach po wyroku TK ws. aborcji.

Ochockiej zarzucono, że namawiała do udziału w protestach dzieci i młodzież oraz, że podczas demonstracji skandowała nienawistne hasła np.: “kaczor do wora, wór do jeziora”. Nauczycielka odpiera zarzuty nazywając je absurdalnymi. Kobieta zaznacza, że owszem informowała w grupie na Faceobooku o terminie i miejscu protestu, ale podkreśliła, że napotkane na demonstracji osoby małoletnie odsyłała do domów.

Polonistka stwierdziła również, że skandowane przez nią hasła nie mają nic wspólnego z nawoływaniem do zachowań niehumanitarnych, a są jedynie przejawem emocjonalnego sprzeciwu wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Ludzie walczą z tą decyzją.

Działający przy wojewodzie pomorskim rzecznik dyscyplinarny nauczycieli podkreśla, że obecnie przeciwko Ochockiej nie jest prowadzone żadne postępowanie dyscyplinarne. Prowadzone obecnie czynności mają charakter wyłącznie wyjaśniający. Ochocka jest w Tczewie znana ze swojej działalności społecznej. Dlatego walczy ze wszystkich sił.

Źródło: TVN24

Colorland - fotoksiążka różne formaty
Colorland - fotoksiążka różne formaty
36,00 zł
34 dni
do końca oferty!
Od 31 zł: Fotoksiążka A3, A4 i więcej z Colorland.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz