Home Kategorie Ludzie 20-latka znieważyła Andrzeja Dudę. Wygrała proces w sądzie!

20-latka znieważyła Andrzeja Dudę. Wygrała proces w sądzie!

20-latka znieważyła Andrzeja Dudę. Wygrała proces w sądzie!

Młoda dziewczyna udowodniła, że można bezkarnie obrazić prezydenta i nie czekają nas za to żadne konsekwencje. Ciekawe, prawda?

20-letnia Wiktoria K., która w czasie kampanii prezydenckiej w 2020 roku wyraziła się niecenzuralnie nt. prezydenta Andrzeja Dudy wygrała proces o znieważanie.

Sąd Okręgowy w Zielonej Górze zdecydował we wtorek 2 lutego, że 20-letnia Wiktoria K. została bezpodstawnie zatrzymana przez policję z Nowej Soli. Funkcjonariusze doprowadzili dziewczynę do prokuratury, gdzie usłyszała zarzut publicznego znieważenia prezydenta Andrzeja Dudy.

Sędzia uznał, że zatrzymanie Wiktorii K. było pokazowe i bezzasadne. W opinii sądu, o konieczności stawienia się w prokuraturze, dziewczynę wystarczyło powiadomić telefonicznie.

Sąd Okręgowy w Zielonej Górze przyznał też 20-latce odszkodowanie za bezpodstawne zatrzymanie. Zapłacić ma je policja z Nowej Soli.

– “Moja klientka jest usatysfakcjonowana rozstrzygnięciem, które kończy wątek bezprawnego działania nowosolskiej policji w stosunku do jej osoby” – stwierdził w rozmowie z serwisem fakt24.pl obrońca Wiktorii K., mecenas Kornalewicz.

Wyrok nie jest prawomocny. Policja z Nowej Soli może się od niego odwołać. Takiego kroku, jak podkreślił adwokat Kornalewicz, nie będzie podejmowała oskarżona o znieważenie Andrzeja Dudy 20-latka, podczas wiecu Andrzeja Dudy.

W trakcie wiecu doszło do przepychanek, padły też niecenzuralne słowa. Jedną z krzyczących osób była 20-latka, którą nagrał jeden z dziennikarzy. Na filmie słychać, jak Wiktoria K. krzyczy “je..ć Dudę”, a po chwili wygwizduje prezydenta.

Sprawą zajęła się policja z Nowej Soli, która po 20-latk stawiła się w miejscu jej pracy. Dziewczynę zatrzymano. W drodze na komendę poinformowano ją, że będzie przesłuchiwana jako świadek, jednak na komisariacie usłyszała, że postawione zostaną jej zarzuty. Ponoć podstawą zatrzymania kobiety było podejrzenie o zacieranie śladów.

Źródło: wp

 

Zabiegi na ciało
Zabiegi na ciało
69,99 zł
220,00 zł
72 dni
do końca oferty!
Aromatyczne zabiegi na ciało od 69,99 zł i więcej w Centrum Medycznym Laser-Med w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz