Home Wideo Rząd przygotowuje pakiet dla matek. Oferuje „możliwość wypłakania się w pokoju dla kobiet, które mają urodzić martwe dziecko”.

Rząd przygotowuje pakiet dla matek. Oferuje „możliwość wypłakania się w pokoju dla kobiet, które mają urodzić martwe dziecko”.

Rząd przygotowuje pakiet dla matek. Oferuje „możliwość wypłakania się w pokoju dla kobiet, które mają urodzić martwe dziecko”.

Rzeczniczka Ministerstwa Sprawiedliwości Agnieszka Borowska powiedziała, co Solidarna Polska ma do zaoferowania w pakiecie dla matek, które noszą w ciąży dziecko ze śmiertelnymi wadami.

Solidarna Polska zapowiedziała, że po wyroku TK, który zakazuje aborcji ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu, przygotowała projekt ustawy o hospicjach prenatalnych. Ma być to forma wsparcia dla tych, którzy spodziewają się śmiertelnie chorego dziecka. Co znajdzie się w hospicjum?

– „Na przykład osobny pokój, możliwość wypłakania się, możliwość spotkania z psychologiem, specjalne konsylium lekarskie, specjalną opiekę, wskazanie co dalej” – powiedziała w TVN24 Agnieszka Borowska, rzeczniczka Ministerstwa Sprawiedliwości.

Wcześniej minister Wójcik zapewniał, że w nowej ustawie znajdą się zapisy o utworzeniu w szpitalach koordynatorów opiekujących się ciążami z wadami letalnymi. Również lekarze mają informować matki o możliwości skorzystania z opieki hospicjum.

Projekt zakłada też powstanie w szpitalach osobnych sal dla kobiet w ciąży z wadą letalną.

– „Nie powinna na tej samej sali przebywać kobieta, której dziecko urodzi się z wadą śmiertelną, czasem będzie żyło kilka minut, czasem kilka godzin i leży koło radosnej matki, która wie, że urodzi się dziecko zdrowe. To jest dodatkowe obciążenie psychiczne dla tej kobiety, my nie możemy na to pozwolić” – powiedział minister.

Michał Wójcik wyraził nadzieję, że projekt jak najszybciej trafi pod obrady Sejmu i zaapelował do wszystkich partii o jego poparcie.

Źródło: natemat.pl

Karpacz: 2-7 nocy z wyżywieniem i bilardem – wakacje i więcej
Karpacz: 2-7 nocy z wyżywieniem i bilardem – wakacje i więcej
529,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Karpacz: 2-7 nocy dla 2 osób z wyżywieniem HB i bilardem w Hotelu Karolinka – terminy na cały rok

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
21

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz