Home Kategorie Ludzie Pogrzeb Ryszarda Kotysa. Nie było mszy, nie było księdza… Żałobników przybyła zaledwie garstka.
23.44K

Pogrzeb Ryszarda Kotysa. Nie było mszy, nie było księdza… Żałobników przybyła zaledwie garstka.

Pogrzeb Ryszarda Kotysa. Nie było mszy, nie było księdza… Żałobników przybyła zaledwie garstka.

Ryszard Kotys został pochowany na cmentarzu w rodzinnym Lusowie w Wielkopolsce. Pogrzeb miał świecki charakter, a uczestniczyło w nim zaledwie kilka osób.

Ryszard Kotys, czyli Paździoch ze “Świata według Kiepskich” został już pochowany na cmentarzu w rodzinnym Lusowie. Pogrzeb miał świecki charakter. Nie było mszy, a na cichej uroczystości pojawiło się tylko kilka najbliższych aktorowi osób.

Pogrzeb był skromny ze względu na panującą pandemię. Fakt rozmawiał z księdzem z  miejscowości pod Poznaniem, w której mieszkał Kotys. Stąd wiadomo, że aktor nie miał katolickiego pochówku.

– “U mnie nie było żadnej mszy. Skoro ktoś jest niewierzący, to nie ma mszy. To nie był pogrzeb katolicki” – przekazał ks. Madejczyk.

Jak ustalił serwis Fakt nie brakuje planów uczczenia pamięci aktora. Być może już wkrótce pojawi się miejsce imienia Ryszarda Kotysa.

– “Myślę, że to jeszcze jest za szybko, ale jesteśmy otwarci na takie propozycje, bo mamy już parki, które noszą imię naszych mieszkańców, więc nic nie stoi na przeszkodzie” – mówiła Agnieszka Rzeźnik inspektor ds. komunikacji społecznej w Urzędzie Gminy Tarnowo Podgórne.

Źródło: fakt

 

 

 

Kurs online: pierwszej pomocy z MEN
Kurs online: pierwszej pomocy z MEN
9,00 zł
69 dni
do końca oferty!
Kurs online pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego za 9 zł w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
16
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz