Home Kategorie Zdrowie Zaledwie 5 dni po szczepieniu 19-latek trafił na OIOM. “Zapalenie mięśnia sercowego”
13.79K

Zaledwie 5 dni po szczepieniu 19-latek trafił na OIOM. “Zapalenie mięśnia sercowego”

Zaledwie 5 dni po szczepieniu 19-latek trafił na OIOM. “Zapalenie mięśnia sercowego”

Masowe szczepienia przeciw COVID-19 trwają w Izraelu. Po przyjęciu drugiej dawki preparatu na OIOM trafił 19-latek z Izraela trafił na OIOM z zapaleniem mięśnia sercowego.

Jak przekazuje Radio Zet, 19-latek zgłosił się do kliniki Terem w Modi’in w niedzielę wieczorem. Pięć dni wcześniej został zaszczepiony drugą dawką szczepionki przeciw COVID-19, opracowanej przez firmę Pfizer-BioNTech.

Mężczyzna skarżył się na duszność, przyspieszone bicie serca oraz ból promieniujący do lewej ręki. Wykryto u niego zapalenie mięśnia sercowego. Nie wiadomo jeszcze, czy mamy do czynienia z bezpośrednią reakcją organizmu na podanie szczepionki. Wiadomo, że 19-latek nie miał innych chorób.

Według Amerykańskiego Narodowego Instytutu Zdrowia do tej pory zgłoszono kilka przypadków zapalenia mięśnia sercowego po podaniu preparatu przeciw COVID-19.

Izrael jest światowym liderem szczepień przeciwko COVID-19. 31 stycznia podano, że pierwsza dawka szczepionki trafiła już do jednej trzeciej obywateli.

Dwie dawki szczepionki przyjęło tam już ponad 1,6 miliona mieszkańców. Szczepionki przechowywane są w specjalnie wybudowanym obiekcie w pobliżu lotniska Ben Gouriona pod Tel Awiwem.

Izrael otrzymuje więcej szczepionek od firmy Pfizer, w zamian za dostęp do obszernej bazy danych prowadzonej przez kasy chorych. Pojawiają się także informacje, że izraelski rząd mógł zapłacić amerykańskiemu koncernowi dwukrotnie więcej za pojedynczą dawkę niż kraje Unii Europejskiej. Nie zmienia to jednak faktu, że ten młody człowiek trafił na OIOM.

Źródło: PAP

Depilacja laserowa: pakiety
Depilacja laserowa: pakiety
119,00 zł
299,00 zł
34 dni
do końca oferty!
Wybrany pakiet depilacji laserowej dla kobiet lub mężczyzn od 119 zł w Depilacja.pl – 44 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
9
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz