Home Wideo Przeszukaj szuflady! Masz taką monetę? Może być warta kilka tysięcy złotych.

Przeszukaj szuflady! Masz taką monetę? Może być warta kilka tysięcy złotych.

Przeszukaj szuflady! Masz taką monetę? Może być warta kilka tysięcy złotych.

Popularne aluminiowe monety z PRL-u ostatnio szybko drożeją. Aby jednak moneta była dużo warta, musi być w idealnym stanie. Liczy się też rok wybicia. Warto sprawdzić czy może przypadkiem nie posiadasz czegoś wartościowego.

Jak rozpoznać czy posiadamy cenną monetę? Poniższy film przedstawia tajniki wyceny bilonu. Liczy się nie tylko stan monety, ale i sposób jej wybicia, wady i anomalie, znaki mennicze lub ich brak.

Między 6 a 10 lutego odbędzie się aukcja Gabinetu Numizmatycznego Damian Marciniak, w której trakcie wylicytować będzie można m.in. obiegowe monety z PRL-u. Osiągają one niejednokrotnie bardzo wysokie ceny. Warto sprawdzić w domu, czy w którejś szufladzie nie kryje się złotówka, za którą można dostać kilka tysięcy.

Na aukcji Damiana Marciniaka jest 20 gr z 1957 roku z ceną wywoławczą 400 zł, a takie monety osiągały już cenę 1000 zł. Z kolei trzy monety 1 zł z 1957 roku mają cenę wywoławczą po 1000 zł każda, a zdarzało się już, że ktoś płacił za nie kilka tysięcy zł.

Jeśli znajdziecie u siebie w domu starą monetę, która może być coś warta, ważne aby jej nie czyścić. Wyczyszczona z patyny moneta traci bowiem na wartości. O wycenę można poprosić eksperta ze sklepu numizmatycznego lub poszukać pomocy w sieci.

5 zł z 1958 roku z rybakiem może kosztować nawet 5000 zł!

Źródło: rp.pl

Zabiegi wyszczuplające
Zabiegi wyszczuplające
89,00 zł
200,00 zł
63 dni
do końca oferty!
2 zabiegi usuwania tkanki tłuszczowej zimnym laserem 3D za 89 zł i więcej w Elite – Kosmetologia Estetyczna i Podologia

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
9
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz