Home Kategorie Ludzie Zobacz gdzie mieszka Tadeusz Rydzyk. To miejsce skrywa mroczną tajemnicę.
10.15K

Zobacz gdzie mieszka Tadeusz Rydzyk. To miejsce skrywa mroczną tajemnicę.

Zobacz gdzie mieszka Tadeusz Rydzyk. To miejsce skrywa mroczną tajemnicę.

Ojciec Tadeusz Rydzyk jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych Polaków. Szczególnie jego majątek wzbudza spore wątpliwości. Pomimo zapewnień duchownego, że nie ma zbyt wiele pieniędzy, co innego mówią dochody z jego biznesów.

Majątek ojca Rydzyka często brany jest pod lupę, zarówno przez media, jak i społeczeństwo. Duchowny niejednokrotnie podkreślał, że rząd daje mu za mało pieniędzy.

Rydzyk jest prezesem fundacji Lux Veritatis, z którą związana jest m.in. TV Trwam. Jest też właścicielem Radia Maryja, Naszego Dziennika, a nawet założył Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej.

Jak się okazuje Rydzyk nie mieszka w luksusowej willi, a w klasztorze redemptorystów. Dokładniej w domu zakonnym Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela w Toruniu.

Budynek znajduje się w zachodniej części miasta, w dzielnicy Bielany. Nieopodal mieści się kościół św. Józefa.

Klasztor powstał w 1927 roku i finansowany był przez mieszkańców Torunia oraz holenderskich i amerykańskich redemptorystów. Gdy rozpoczęła się wojna, mieszkańców domu zakonnego spotkała ogromna tragedia. Niemcy zaanektowali budynek na koszary, a mieszkających tam zakonników brutalnie uwięzili.

Po wojnie zakonnicy również nie mogli tam mieszkać spokojnie. Naciski komunistów spowodowały, że ich dom przekształcony został w Technikum Elektroniczne, a później w Technikum Samochodow. Dopiero po upadku komunizmu klasztor wrócił do prawowitych właścicieli.

Obecnie mieszka tam ok. 30 osób. Z zewnątrz budynek prezentuje się skromnie, mimo to jest bardzo dobrze strzeżony. Zarówno na elewacji, jak i wokół przybytku znajdują się liczne kamery.

Wnętrze nie opływa luksusami. Tadeusz Rydzyk w niektórych wywiadach sam wypowiadał się o skromności, a wręcz ascezie tego, jak mieszka.

– „W klasztorze, normalnie: łóżko, szafa, biurko, krzesło. Cóż więcej potrzeba? To i tak bardzo dużo. Jak przyjechałem do Torunia, to przez trzy lata co najmniej spałem na materacu. Nie było łóżka, nie było czasu się postarać, a współbraciom nie chciałem zawracać głowy” – opowiadał duchowny w 2011 roku ówczesnemu premierowi, Donaldowi Tuskowi.

Źródło: se.pl

Kurs online: Marketingu i reklamy w sieci z MEN
Kurs online: Marketingu i reklamy w sieci z MEN
59,00 zł
33 dni
do końca oferty!
Kurs online: Manager Marketingu i Reklamy w Sieci z zaświadczeniem MEN za 59 zł w P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
13
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
15

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz