Home Kategorie Poruszające Wypisali ze szpitala kobietę chorą na COVID-19. Niedługo później zmarła. Córka oskarża szpital o śmierć matki.

Wypisali ze szpitala kobietę chorą na COVID-19. Niedługo później zmarła. Córka oskarża szpital o śmierć matki.

Wypisali ze szpitala kobietę chorą na COVID-19. Niedługo później zmarła. Córka oskarża szpital o śmierć matki.

Mieszkanka Radomia oskarża szpital o śmierć swojej matki. Z relacji kobiety wynika, że jej mama została zarażona koronawirusem w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu i odesłana do domu. W efekcie zmarła.

Pani Teresa trafiła do szpitala w Radomiu w grudniu i była tam dwa tygodnie. Tam miała przejść operację.

Marta Ratuszyńska, córka kobiety, twierdzi że przed planowanym terminem operacji u jej mamy wykryto jednak koronawirusa i szpital… odesłał ją do domu. Tam była pod opieką córki i męża.

Z relacji pani Mary wynika, że stan jej matki był ciężki. Kobieta kilkukrotnie miała wzywać karetkę, ale ta odmówiła przyjazdu. W końcu sama zawiozła matkę samochodem do innego szpitala. Tam kobieta zmarła na COVID-19.

Marta Ratuszyńska złożyła w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

– „Zapowiadam i informuję, że użyję wszystkich możliwych środków, a doniesienie do prokuratury jest dopiero pierwszą rzeczą, którą zamierzam zrobić, żebyście ponieśli konsekwencje swoich czynów. I to dotyczy nie tylko mojej mamy, (…) ale w ogóle tych wszystkich, którzy nie żyją z powodu tego, że niewłaściwie udzielaliście, a właściwie w ogóle nie udzielaliście pomocy. (…) Ja doprowadzę do tego, że wy stamtąd wylecicie” – mówiła na swoim kanale na Youtube Marta Ratuszyńska.

Wiceprezes Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Łukasz Skrzeczyński, odniósł się do sprawy. Zapowiedział, że podjęte zostaną kroki prawne wobec Ratuszyńskiej.

– „Wezwaliśmy ją do usunięcia publikacji, która pojawiła się w mediach społecznościowych, do przeprosin szpitala, które również ma zamieścić w mediach społecznościowych, w których z taką lekkością wrzucała oskarżenia wobec osób bardzo doświadczonych, jeżeli chodzi o pracę z pacjentami i wpłacenie dwóch tysięcy złotych na radomskie hospicjum” – powiedział w rozmowie z TVN24.

Wiceprezes szpitala dodał też, że w chwili wypisania do domu pacjentka była “w stanie ogólnie dobrym”.

Źródło: TVN24

Rezonans magnetyczny
Rezonans magnetyczny
379,00 zł
36 dni
do końca oferty!
Rezonans magnetyczny odcinka kręgosłupa lub głowy za 379 zł i więcej opcji w pracowniach Bonus Diagnosta – 6 lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
8

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz