Home Kategorie Zdrowie Kolejne dwa zgony po zaszczepieniu przeciw COVID-19. Mężczyzna miał silne bóle.
19.21K

Kolejne dwa zgony po zaszczepieniu przeciw COVID-19. Mężczyzna miał silne bóle.

Kolejne dwa zgony po zaszczepieniu przeciw COVID-19. Mężczyzna miał silne bóle.

Zmarły dwie osoby z województwa śląskiego, które otrzymały szczepionkę na COVID-19. Wcześniej w Polsce zanotowano cztery zgony po zaszczepieniu.

Informacja o kolejnych zgonach po zaszczepieniu przeciwko COVID-19 pojawiła się w raporcie o niepożądanych odczynach poszczepiennych. Pierwszy przypadek został potwierdzony w Siemianowicach Śląskich. Mężczyzna zmarł 1 lutego. Miał silne bóle kostno-mięśniowe, a jego organizm był osłabiony.

– „Rodzina odmówiła zgody na proponowaną sekcje zwłok. Pacjent nie był hospitalizowany” – czytamy w rządowym raporcie.

Drugi zgon to mieszkaniec powiatu lublinieckiego w województwie śląskim. Mężczyzna zmarł 2 lutego. Dzień po przyjęciu szczepionki. Według raportu ministerstwa, przyczyną śmierci było pęknięcie tętniaka aorty wstępującej.

Kilka dni temu w województwie śląskim po zaszczepieniu zmarła 90-letnia kobieta. Miała gorączkę od 38 do 38,4 stopni. Cierpiała na biegunkę i wymioty. Stwierdzono u niej powikłania w postaci obrzęku płuc z podejrzeniem zapalenia. Wcześniej w Polsce odnotowano trzy zgony, które wystąpiły niedługo po zaszczepieniu na COVID-19.

W Polsce wykonano dotąd 1 461 578 mln szczepień przeciw Covid-19 – podało w czwartek 4 lutego Ministerstwo Zdrowia. 1 117 146 osób otrzymało pierwszą dawkę, a 344 432 – drugą. Na rządowych stronach gov.pl podano, że zanotowano 1096 niepożądanych odczynów poszczepiennych.

Źródło: Radio ZET

eKurs: profesjonalny coaching
eKurs: profesjonalny coaching
69,00 zł
229,00 zł
42 dni
do końca oferty!
Kurs online: profesjonalny coaching z certyfikatem MEN za 69 zł i Neurocoaching z Online Edukacja

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
23
Zły
Zły
9

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz