Home Kategorie News Z ostatniej chwili! W połowie lutego otwarcie hoteli. Jakie obostrzenia będą zniesione?
1.83K

Z ostatniej chwili! W połowie lutego otwarcie hoteli. Jakie obostrzenia będą zniesione?

Z ostatniej chwili! W połowie lutego otwarcie hoteli. Jakie obostrzenia będą zniesione?

Oto przyszedł dzień, który na pewno zaszokuje nas wszystkich. Mianowicie rząd zdecydował się na stopniowe luzowanie obostrzeń związanych z COVID-19.

Dokładnie kilkanaście minut temu odbyła się konferencja rządu, której celem było wskazanie, na najnowsze zmiany mające miejsce w kontekście planowanego luzowania obostrzeń w związku z COVID-19. To luzowanie nastąpi 12 lutego.

– “Mamy kruchą stabilizację; nie możemy pozwolić sobie na szerokie luzowanie obostrzeń” – powiedział Mateusz Morawiecki.

Jakie są nowe koronawirusowe wytyczne? Rząd dopuszcza działalność kin, teatrów, hoteli oraz możliwość uprawiania sportu amatorskiego. Otwarte zostaną stoki narciarskie i baseny.

– “Hotele będą dostępne nie tylko dla podróży służbowych, tylko do 50 proc. wolumenu łóżkowego. Restauracje hotelowe będą nadal zamknięte, ale posiłki będą mogły być przynoszone do pokoi” – wyjaśnia Gowin.

– “To jest moment, gdy otwieramy szerzej system opieki zdrowotnej. Staje się on coraz bezpieczniejszym miejsce. Możliwość kontaktu z lekarzem nie będzie już obarczona ryzykiem takim jak wcześniej” – przypomina Niedzielski.

– “Te perspektywy, które były reprezentowane, doprowadziły do wyboru takiego wariantu. OD 12 lutego uruchamiamy ten zestaw luzujący, który przedstawił premier, ale uruchamiamy go w sposób warunkowy. To jest drugi wymiar trudności tej decyzji. Ta decyzja jest związana z ryzykiem. Oznacza to, że ryzyko transmisji jest duże, ale trzeba potraktować, to co się będzie działo w zależności od naszych zachowań” – wyjaśnia minister.

Żeby jednak nie było przesadnego huraoptymizmu, jeszcze jedna uwaga:

– “Jeśli proces pandemiczny przyspieszy, będę rekomendował krok wstecz, aby utrzymać pandemię pod kontrolą. Jeśli się będzie rozwijała lepiej, to jest przestrzeń do zmian, ale to zależy od naszej odpowiedzialnej postawy. Objawia się to przede wszystkim w utrzymaniu reżimu sanitarnego” – zaznacza Niedzielski.

Źródło: Konferencja Ministra

Depilacja laserowa: pakiety
Depilacja laserowa: pakiety
119,00 zł
299,00 zł
33 dni
do końca oferty!
Wybrany pakiet depilacji laserowej dla kobiet lub mężczyzn od 119 zł w Depilacja.pl – 44 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz