Home Wideo Wyciekło szokujące nagranie ze szpitala tymczasowego. W sieci rozpętała się burza.

Wyciekło szokujące nagranie ze szpitala tymczasowego. W sieci rozpętała się burza.

Wyciekło szokujące nagranie ze szpitala tymczasowego. W sieci rozpętała się burza.

Niedawno sieć obiegło nagranie opublikowane na Facebooku, na którym widać pusty oddział covidowy w szpitalu tymczasowym w Sopocie. W komentarzach zawrzało.

Szpital tymczasowy w Sopocie funkcjonuje zaledwie od miesiąca. Według informacji udostępnionych przez biuro prasowe wojewody pomorskiego mieszczą się tam 54 łóżka, w tym 10 intensywnej terapii tlenowej. Jednak w zależności od potrzeb, może się tam pomieścić nawet 200 łóżek. Cała inwestycja, wraz z wyposażeniem pochłonęła ok. 11 mln zł.

Filmik udostępniony na Facebooku ujawnia, jak sopocki szpital wygląda na co dzień. Widać na nim pusty oddział. Autor sugeruje, że mając do dyspozycji taką przestrzeń, można by rozluźnić szpitale niecovidowe.

– “Ludzie z innymi chorobami umierają, a tu proszę” – mówi na nagraniu.

Jednak to nie jedyny szpital tymczasowy na Pomorzu. Pod koniec stycznia w gdańskich halach Amber Expo zaprezentowano wyposażenie dostępne dla pacjentów z COVID-19. Szpital składa się z oddziału internistyczno-zakaźnego, na którym znajduje się 80 łóżek oraz oddziału intensywnej terapii przeznaczonego dla 20 pacjentów. Maksymalnie szpital może pomieścić 400 łóżek. Koszt wybudowania i wyposażenia wyniósł ok. 20 mln zł.

– “Niedawno to samo było o Warszawie. Ja w tym czasie czekałem na łóżko na SOR 14h. Ze względu na brak miejsc na oddział wewnętrzny czekałem na przyjęcie na odział 4 dni i wylądowałem na korytarzu” – napisał jeden z użytkowników pod udostępnionym filmikiem.

– “Jeżeli to prawda, to dlaczego musimy utrzymywać np. Narodowy? A rodziny zbierają na operację swoich małych dzieci, bo NFZ nie refunduje? Ktoś tu jest mało odpowiedzialny. Chciałem tylko dodać, że to się ciągnie już od 20 lat” – dodał drugi.

Kto może zostać przyjęty do szpitali tymczasowych? Przede wszystkim osoba dorosła, która uzyskała pozytywny wynik testu na koronawirusa (antygenowego lub PCR) i posiada objawy kliniczne zakażenia oraz odchylenia w badaniach obrazowych płuc, które nie są starsze niż 5 dni.

Źródło: abczdrowie

 

Fizjoterapia: masaż z konsultacją
Fizjoterapia: masaż z konsultacją
79,99 zł
150,00 zł
63 dni
do końca oferty!
60-minutowy masaż ciała z konsultacją i planem leczenia od 79,99 zł w Fizjoterapia Andrzej Pastwa w Bydgoszczy (-47%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
9
Zły
Zły
35

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz