Home Kategorie Życie 500+ od momentu poczęcia? Ojciec trojaczków złożył wniosek o wyrównanie
2.72K

500+ od momentu poczęcia? Ojciec trojaczków złożył wniosek o wyrównanie

500+ od momentu poczęcia? Ojciec trojaczków złożył wniosek o wyrównanie

500+ od momentu poczęcia? Niektórzy postanowili potraktować wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji dosłownie.  Może być naprawdę ciekawie.

– “Skoro zarodek jest dzieckiem, to pieniądze z programu 500+ należą się też za okres ciąży” – argumentuje lekarz Robert Górski, który już złożył odpowiedni wniosek o wyrównanie. Chodzi o niemałą kwotę, bo mieszkaniec Zielonej Góry jest ojcem trojaczków.

500+ od poczęcia w uproszczeniu oznacza dodatkowe 4500 złotych na każde dziecko. W przypadku pana Roberta sytuacja wygląda nieco inaczej: jego dzieci – dziewczynka i dwóch chłopców – urodziły się w szóstym miesiącu ciąży. Zgodnie z interpretacją wyroku TK ws. aborcji, jego żonie i jemu należy się co najmniej 9 tys. złotych.

– “Ten wniosek jest pokłosiem tego, co się dzieje w naszym kraju. Mam na myśli opublikowanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który zaostrza dostęp do aborcji w Polsce” – wyjaśnia mężczyzna w rozmowie z dziennikarką Interii Magdaleną Raduchą.

– “Skoro zarodek jest dzieckiem, to pieniądze z programu 500+ należą się też za okres ciąży” – podkreśla.

Urząd Miasta w Zielonej Górze potwierdza, że wniosek pana Roberta dotarł i jest rozpatrywany. Nie wiadomo, czy podobnych pism w tym mieście jest więcej. Jedno wpłynęło na pewno do urzędu w Gdyni. Złożył go poseł Lewicy Marek Rutka.

– “Tworzący prawo, powinni mieć świadomość, jakie niesie to za sobą konsekwencje” – skomentował na Twitterze.

Źródło: Twitter

Zabiegi na ciało
Zabiegi na ciało
69,99 zł
220,00 zł
64 dni
do końca oferty!
Aromatyczne zabiegi na ciało od 69,99 zł i więcej w Centrum Medycznym Laser-Med w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz