Home Kategorie Poruszające Rodzina ukryła kamerę w domu opieki. Nie mogli uwierzyć w to, co opiekun zrobił ich ojcu.

Rodzina ukryła kamerę w domu opieki. Nie mogli uwierzyć w to, co opiekun zrobił ich ojcu.

Rodzina ukryła kamerę w domu opieki. Nie mogli uwierzyć w to, co opiekun zrobił ich ojcu.

89-letni ojciec Salima Younesa przeszedł udar, po którym osłabieniu uległa jedna strona jego ciała. Starszy pan poruszał się wózku i potrzebował ciągłej opieki. Stąd też konieczne okazało się przeniesienie go do domu opieki.

Niedługo później Salim Younes i jego rodzeństwo zaczęli podejrzewać, że coś jest nie w porządku. Ojciec zaczął coraz bardziej narzekać. Mówił, że personel ośrodka źle go traktuje. Gdy rodzina zwróciła się do pracowników domu opieki, aby wyjaśnić sprawę, ci wszystkiemu zaprzeczyli.

Dzieci staruszka zauważyły na jego ciele siniaki i rany na głowie. Postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i umieścili w pokoju ojca ukrytą kamerę.

– „Postanowiliśmy ukryć kamerę w budziku obok jego łóżka.  Po kilku dniach… odkryłem coś okropnego” – powiedział syn Salim Younes dla Michigan Live.

Rodzina nawet nie podejrzewała, że jest tak źle. Opiekunowie nie tylko krzyczeli na starszego mężczyznę, ale też bili i rzucali gwałtownie na łóżku czy wózek inwalidzki.

Dzieci 89-latka mówią, że ojciec miał ograniczony dostęp do wody i wyłączano mu przycisk służący do wzywania pomocy. Personel gwałtownie nim potrząsał, a gdy wozili go na wózku, obijali jego nogi o ściany.

W ciągu 2 dni rodzina zebrała 119 nagrań, na których znalazły się niedopuszczalne zachowania opiekunów. Pomimo dowodów, pracownicy domu opieki chcieli zamieść sprawę pod dywan.

– „Nie chcieli, aby ludzie się o tym wszystkim dowiedzieli. W sądzie powiedzieli, że powinno to pozostać w tajemnicy” – powiedział prawnik rodziny Jonathan Marko w rozmowie z Michigan Live.

Rodzina postanowiła pokazać szokujące filmy, aby zwrócić uwagę na problem i ostrzec innych.

Według Centrum Autumnwood, pracownicy przedstawieni na nagraniach zostali zwolnieni z pracy. Dom opieki przeprowadził również dochodzenie wewnętrzne. Natomiast rodzina starszego mężczyzny przeniosła go do innego domu opieki.

Kurs online: Zarządzanie zespołem z MEN
Kurs online: Zarządzanie zespołem z MEN
59,00 zł
199,00 zł
36 dni
do końca oferty!
Kurs online: Zarządzania zespołem z zaświadczeniem MEN za 59 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
27
Zły
Zły
54

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz