Home Kategorie Niesamowite Dziewczynka, która urodziła się bez nóg, marzyła aby zostać gimnastyczką. Spójrzcie na tę małą wojowniczkę.

Dziewczynka, która urodziła się bez nóg, marzyła aby zostać gimnastyczką. Spójrzcie na tę małą wojowniczkę.

Dziewczynka, która urodziła się bez nóg, marzyła aby zostać gimnastyczką. Spójrzcie na tę małą wojowniczkę.

Ludzie, którzy zmagają się z poważnymi przeciwnościami losu są fascynujący. Dzięki wytrwałości i sile potrafią sprostać wszelkim wyzwaniom.

8-letnia Paige Calendine urodziła się bez nóg, przez co jej życie toczyło się w inny sposób. Mimo to nie pozwoliła, aby ograniczała ją niepełnosprawność. Przeciwnie, to jeszcze bardziej zmotywowało ją do osiągnięcia celu.

Paige ma 8 lat i chodzi do Maysville Elementary School w Ohio. Pod wieloma względami jest jak każda inna dziewczynka w jej wieku. Jednak fakt, że brakuje jej nóg, jest jedną z rzeczy, które sprawiają, że jest wyjątkowa.

Już gdy miała 18 miesięcy rodzice zapisali ją na trening gimnastyczny. Zrobili to, bo uważali, że dzięki temu nauczy się, jak w pełni wykorzystać możliwości swojego ciała do tego, aby się poruszać.

– „Moi rodzice zapisali mnie na gimnastykę, ponieważ chcieli, żebym miała silne ciało” – powiedziała Paige dla WSYX.

Później dodała:

– „Na początku nie było łatwo, ale z czasem wychodziło mi to coraz lepiej.”

Okazało się, że dziewczynka ma wrodzony talent i imponująco panuje nad swoim ciałem. Brak nóg sprawił, że Paige nabrała ogromnej siły w mięśniach ramion oraz tułowia. Szybko stała się kluczową postacią w drużynie gimnastycznej.

– „Jest naprawdę niesamowita i nie pozwala, by cokolwiek stanęło jej na drodze” – powiedział jeden z jej trenerów dla Zanesville Times Recorder.

Posiadanie zawodniczki bez nóg w drużynie gimnastycznej nie stanowiło dla trenerów problemu, wręcz przeciwnie.

– „Musieliśmy tylko dostosować do niej trening. Pod pewnymi względami różnił się to od tego, w jaki sposób szkoliliśmy innych. Jednak potrafiła nam w tym pomóc, ponieważ doskonale wiedziała, do czego jest zdolna i jak to zrobić” – powiedział Gardner.

Mimo tego, że dziewczynka ma dopiero 8 lat i nie ma nóg, rywalizuje i odnosi sukcesy w kraju.

Paige zadziwia każdego, kto ją zobaczy. Według jej rodziców przed spełnianiem swoich celów nigdy nie powstrzymywał jej fakt, że urodziła się inna niż wszyscy.

Makijaż permanentny
Makijaż permanentny
99,99 zł
600,00 zł
Oferta zakończona!
Makijaż permanentny: kreska górna lub dolna za 99,99 zł i więcej opcji w PermLab

Twoja reakcja?

Super
Super
9
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz