Home Kategorie Poruszające Kobieta chora na COVID zapadła w śpiączkę w 26 tygodniu ciąży. Kiedy się budzi, nie może uwierzyć w to, co zrobiła pielęgniarka.

Kobieta chora na COVID zapadła w śpiączkę w 26 tygodniu ciąży. Kiedy się budzi, nie może uwierzyć w to, co zrobiła pielęgniarka.

Monique Jones z St. Louis była w 26 tygodniu ciąży gdy nagle poczuła się bardzo źle. „Miałam gorączkę w nocy i trudności z oddychaniem”.

Okazało się, że Jones zaraziła się koronawirusem, a gdy jej stan się pogorszył trafiła do szpitala w Missouri na leczenie.

Po niemal dwóch dniach jej stan pogorszył się na tyle, że trzeba było wprowadzić ją w śpiączkę farmakologiczną.

Jones, nim zasnęła, myślała o swoich dzieciach. O tym, które urodziła wcześniej i o tym, które od 26 tygodni nosiła w sobie.

– „Myślałam tylko o moich dzieciach. Chciałam, żeby żyły, nawet jeśli mi to już nie będzie dane. To była jedyna rzecz, która wtedy przyszła mi do głowy” – powiedziała Jones dla NewsNation Now.

Nim kobieta zasnęła, dużo rozmawiała z pielęgniarką Caitlyn Obrock, która mocno wspierała przyszłą matkę dwójki dzieci.

– „Najwyraźniej połączyła nas wyjątkowa więź z Monique” – powiedziała Caitlyn.

Gdy Monique zapadła w śpiączkę, nikt nie widział, czy kiedykolwiek się obudzi. W momencie, gdy życie dziecka było zagrożone, pielęgniarka musiała podjąć decyzję w imieniu kobiety. Cokolwiek się stanie, trzeba walczyć o to, aby dziecko przeżyło.

23 grudnia za sprawą cesarskiego cięcia na świat przyszła 907-gramowa córka będącej w śpiączce Jones.

Na szczęście jakiś czas później Jones się wybudziła. Dzięki pielęgniarce Caitlyn Obrock, jej nowo narodzona córka miała odpowiednią opiekę. Jones zapytała więc Caitlyn, czy zostanie matką chrzestną.

– „Przez cały ten czas, kiedy byłam w szpitalu i leżałam w łóżku, czułam wokół siebie dobrą energię” – powiedziała Jones.

– „Po prostu czułam, że jest przy mnie, nawet jak nie było jej w szpitalu. Modliła się za mnie” – powiedziała Jones.

Marokański rytuał spa hammam
Marokański rytuał spa hammam
179,99 zł
400,00 zł
64 dni
do końca oferty!
Marokański rytuał spa hammam od 179,99 zł i więcej w Instytucie Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
10
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz