Home Kategorie Życie Rafał Trzaskowski chce zlikwidować TVP. Będzie zbieranie podpisów.
4.22K

Rafał Trzaskowski chce zlikwidować TVP. Będzie zbieranie podpisów.

Rafał Trzaskowski chce zlikwidować TVP. Będzie zbieranie podpisów.

Borys Budka przedstawił plan działania PO na najbliższy czas. Pokazał dane, które pokazują, że Polacy źle oceniają rząd w walce z koronawirusem. Polityk podkreśla, że jego partia jest gotowa na kolejne wybory.

Budka na początku przedstawił statystki, które świadczą o tym, że w kraju obecnie zmarło najwięcej ludzi po II wojnie światowej. Lider PO zwróciła też uwagę na niską liczbę urodzeń. Polityk przedstawił dane, które świadczą o tym, że Polacy źle oceniają rząd w walce z pandemią.

Budka przedstawiał też badania, które wskazują, iż opozycja mogłaby wygrać wybory. Konieczny byłby jednak sojusz PO, Lewicy, Polski 2050 i PSL. Szef Po podkreślał, że do zmian potrzebny jest też prezydent, który „nie będzie hamulcowym”. Polityk zaznaczył, że 276 głosów wystarczy, aby odrzucić prezydenckie weto.

Lider Platformy zapowiedział, że jeśli jego partia dojdzie do władzy, to powołane od nowa zostaną Krajowa Rada Sądownictwa oraz Trybunał Konstytucyjny. Wprowadzony ma być też zakaz pracy w spółkach skarbu państwa dla posłów, senatorów i ministrów.

– „Nie może być tak, że ktoś idzie do parlamentu dla osiągania swoich zysków” – mówił Budka.

Budka chce wprowadzić też jawność życia publicznego. Chce też niezależnego prokuratora generalnego, czy wyższych kar dla urzędników. Zapowiedział też powołanie specjalnego prokuratora śledczego. Do szczegółów odniósł się Rafał Trzaskowski. Wiceszef Platformy Obywatelskiej podkreślał, że obecnie nie ma znaczenia czy ugrupowanie jest prawicowe, czy lewicowe. Trzaskowski zapowiedział też zbieranie podpisów pod likwidację TVP oraz abonamentu.

Trzaskowski chce też rozdziału państwa od Kościoła. Obiecuje, że zlikwidowany zostanie fundusz kościelny. Przypomniał, że PO powstała jako sprzeciw wobec władzy. Mówił także o historii radnego Kałuży. Prezydent Warszawy chce zmienić konstytucję, aby była możliwość odwołania parlamentarzysty. Trzaskowski był zadowolony z wydatków na obronność, przyznał jednak, że na służbę zdrowia są przeznaczane za małe środki.

Poruszył też temat edukacji. Trzaskowski uważa, że szkoły zostały upolitycznione. Prezydent Warszawy chce stworzyć platformy, które ułatwią pracę online z uczniami. Wiceszef PO zwrócił też uwagę na to, że większość miast w Polsce jest zaniebieszczona. Podniósł też kwestię wycinki drzew i importu śmieci do Polski.

Oczyszczanie i nawilżanie skóry
Oczyszczanie i nawilżanie skóry
49,99 zł
150,00 zł
72 dni
do końca oferty!
Mikrodermabrazja z maską od 49,99 zł i więcej opcji w Licencjonowanym Studiu Urody Joanna w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
12
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz