Home Kategorie Życie Zbliża się pogodowy armagedon! Atak zimy w lutym mocniejszy niż w styczniu!
3.73K

Zbliża się pogodowy armagedon! Atak zimy w lutym mocniejszy niż w styczniu!

Zbliża się pogodowy armagedon! Atak zimy w lutym mocniejszy niż w styczniu!

Tegoroczna zima nas nie rozpieszcza. Kilka razy dala nam już ostro w kość. W styczniu zdarzały się dni, kiedy temperatura w wielu miejscach spadła poniżej -10-15 st. C. A będzie gorzej.

Jak podał portal WP Pogoda, ponownego ataku zimy możemy się spodziewać w nocy z soboty na niedzielę. Zimowy armagedon w pierwszej kolejności obejmie cały Śląsk, Małopolskę, Podkarpacie, Kielecczyznę i południe Ziemi Lubuskiej. Z godziny na godzinę będzie spadać temperatura. Nieprzerwanie będzie padał śnieg.

W niedzielę do południa najzimniej i najwięcej śniegu spadnie na południu i w centrum kraju. Na południu spodziewamy jest też tzw. deszcz lodowy, który może doprowadzić do paraliżu drogowego.

Synoptycy przewidują, że najwięcej śniegu spadnie w pasie od Roztocza po południe kraju. Obficie padać ma tam przez cały niedzielny wieczór i noc, a nad ranem w poniedziałek opady śniegu dotrą też do centrum kraju.

Należy się spodziewać, że suma opadów do nocy z poniedziałku na wtorek od Kłodzka po Roztocze wyniesie ok. 20-30 mm, lokalnie 40 mm. Opady przełożą się też na znaczny przyrost tzw. pokrywy śnieżnej, który na południu i południowym wschodzie wyniesie 10-25 cm. Natomiast na Podkarpaciu nawet 25-35 cm.

W najbliższych kilku dniach bardzo we znaki da nam się też niska temperatura. Już w sobotę na północnym wschodzie słupek rtęci nie przekroczy w dzień -10/-9 st. C. W niedzielę jeszcze chłodniej: od -14 do -10 st. C. na północy, zaś w poniedziałek od -12 do-9 st. C. w regionach wschodnich i północnych.

Jeszcze chłodniej będzie w nocy. Na południu i w centrum słupki termometrów wskażą poniżej -10 st. C., natomiast na północy czy północnym wschodzie temperatura spadnie aż do -17, a nawet -22 st. C. No to szykuje się walka z zimą.

Źródło: fakt.pl

 

Kurs online: Podstawy księgowości z MEN
Kurs online: Podstawy księgowości z MEN
89,00 zł
39 dni
do końca oferty!
Kurs online Podstawy księgowości z zaświadczeniem MEN za 89 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz