Home Kategorie Zdrowie Kobieta zmarła po przyjęciu szczepionki na koronawirusa. To już 10 zgon w Polsce.
23.96K

Kobieta zmarła po przyjęciu szczepionki na koronawirusa. To już 10 zgon w Polsce.

Kobieta zmarła po przyjęciu szczepionki na koronawirusa. To już 10 zgon w Polsce.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnym zgonie i wpisało go na listę niepożądanych odczynów poszczepiennych. Tym razem zmarła kobieta z powiatu bialskiego.

Informacja o zgonie kobiety z powiatu bialskiego w woj. lubelskim została podana w raporcie dotyczącym NOP-ów, które prezentuje Ministerstwo Zdrowia. Ofiara miała przyjąć szczepionkę 4 lutego. Na razie nie ma więcej informacji na ten temat.

To już 10 zgon na liście niepożądanego odczynu poszczepiennego. Wcześniej zmarł mężczyzna z Oleśnicy na Dolnym Śląsku, mężczyzna z powiatu ciechanowskiego na Mazowszu, dwie kobiety z Gdyni, kobieta z pow. brzezińskiego w Łódzkiem, kobieta z Krakowa oraz trzy osoby ze Śląska: kobieta z Mysłowic, mężczyzna z pow. lublinieckiego oraz mężczyzny z Siemianowic Śląskich. Może to budzić niepokój.

W Polsce wykonano już ponad 1,6 mln szczepień. W 1 372 przypadkach pojawiły się niepożądane odczyny poszczepienne, czyli chwilowe pogorszenie stanu zdrowia po przyjęciu szczepionki na COVID. Odczyny te mogą pojawić się nawet do czterech tygodni po szczepieniu.

Pacjenci mogą mieć podwyższoną temperaturę, a miejsce ukłucia można rozpoznać po zaczerwienieniu. Może pojawić się tam również chwilowa bolesność. Nie można też w stu procentach stwierdzić, że zgon wpisany na listę, był spowodowany szczepieniem.

Źródło: WP

Fotokalendarz: różne formaty
Fotokalendarz: różne formaty
23,90 zł
34 dni
do końca oferty!
Fotokalendarz A3, A4 lub XL już od 23,90 zł w Colorland

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
23
Zły
Zły
21

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz