Home Kategorie Życie Ta zabawka niemal zabiła 4-letnie dziecko. Dziewczynkę uratowano w ostatniej chwili.
2.38K

Ta zabawka niemal zabiła 4-letnie dziecko. Dziewczynkę uratowano w ostatniej chwili.

Matka 4-latki nie może wybaczyć sobie tego, że naraziła swoje dziecko na takie niebezpieczeństwo. Dziewczynka dostała pomoc dosłownie w ostatnim momencie.

Kulki i klocki magnetyczne są bardzo popularne. Małe, kolorowe i błyszczące zabawki przyciągają wzrok dzieci, a ich rodzice często nie wiedzą o tym, jak niebezpieczne są. W grudniu polska lekarka opisała w mediach społecznościowych przypadek, z którym spotkała się w pracy. Dziecko, które do niej trafiło, połknęło kilkanaście okrągłych magnesów.

– “Tym razem udało je się usunąć w gastroskopii i dziecko nie potrzebowało operacji. Dziś kulki nie zrobiły „dziury” w przewodzie pokarmowym ale gdyby poleżały tam jeszcze kilka dni to pewnie by tak się stało. Nie ma tygodnia, żeby do nas do szpitala nie trafiło dziecko, które zjadło magnesowe kulki. Jeśli macie to w domu wyrzućcie to dziadostwo i nigdy kupujcie tej pseudo zabawki” – alarmowała doktor Magdalena Dobrowolska.

O tym, jak niebezpieczne są magnesowe kulki przekonała się też Hayley Thake z Wielkiej Brytanii. Jakiś czas temu kupiła je swojej córeczce. Dziewczynka połknęła dwa magnesy. Na szczęście szybko powiedziała o tym mamie. Kobieta natychmiast zabrała dziecko do szpitala. Na miejscu dziewczynka musiała przejść operację.

Jak wyjaśnia kobieta, magnesy łączą się ze sobą wewnątrz organizmu i miażdżą ścianki jelit. Dzięki szybkiej reakcji, 4-letnia dziewczynka jest już bezpieczna. Jej mama wspomniała jednak, że na oddziale, gdzie przebywała, była też 2-latka, która połknęła 14 kulek. Kobieta apeluje do rodziców, których dzieci mają takie zabawki, aby je jak najszybciej wyrzucili.

Kurs online: Podstawy księgowości z MEN
Kurs online: Podstawy księgowości z MEN
89,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Kurs online Podstawy księgowości z zaświadczeniem MEN za 89 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz