Home Kategorie Ludzie Na dzisiejszy dzień czekał prawie trzy lata. Tak Tomasz Komenda zareagował na wyrok.

Na dzisiejszy dzień czekał prawie trzy lata. Tak Tomasz Komenda zareagował na wyrok.

Na dzisiejszy dzień czekał prawie trzy lata. Tak Tomasz Komenda zareagował na wyrok.

Tomasz Komenda wywalczył odszkodowanie za 18 lat, które spędził w więzieniu za coś, czego nie zrobił. To niemała kwota, bo niemal 13 mln zł.

Emocji nie brakowało przez całą drogę, gdy Tomasz Komenda walczył o wolność i sprawiedliwość. Nie zabrakło ich w 2018 roku, kiedy został uniewinniony i teraz, gdy walczył o odszkodowanie. Na dzisiejszy dzień czekał prawie 3 lata.

Tomasz Komenda walczył o 19 mln zł odszkodowania – milion za każdy rok, który spędził w więzieniu i 800 tys. za poniesione w tym czasie szkody. Wyrokiem opolskiego sądu 44-latek dostał ponad 800 tys. zł odszkodowania i 12 mln zł zadośćuczynienia.

Czy ogromne odszkodowanie wynagrodzi 44-latkowi 18 lat spędzonych za kratkami? Najlepsze lata, które mógł spędzić z bliskimi stały się czasem krzywd i upokorzeń.

– „Jesteśmy zadowoleni, że Sąd w Opolu w końcu zakończył to postępowanie. Dla mnie to zamknięcie pewnego rozdziału. Mój nowy rozdział ma teraz dwa miesiące [mowa o synku Tomasza Komendy – przyp. red.]” – powiedział Faktowi Tomasz Komenda po ogłoszeniu wyroku opolskiego sądu.

To właśnie do swojego synka Filipa 44-latek skieruje swoje kroki zaraz po opuszczeniu sali sądowej.

– „On na mnie czeka. Mój syn zdrowo rośnie, jest silny tak jak tata” – dodał.

Czy Komenda planuje odwołać się od wyroku? Jak stwierdził, nad dalszymi krokami musi się zastanowić, gdy opadną już emocje.

– „Nie potrafię powiedzieć, jakie mam plany na najbliższe miesiące, tygodnie. Teraz jest mnóstwo emocji. Zastanowię się nad tym wszystkim. Nie wiem, czy się będziemy odwoływać, musimy wszystko przeanalizować razem z moimi adwokatami, na spokojnie. Nie wiem, jak postąpi prokuratura” – powiedział.

Dla Tomasza Komendy był to trudny czas. Proces był powrotem do przeszłości, do której wracać nie chciał.

– „Dziś się skończył mój koszmar, a ludziom, którzy do niego doprowadzili, nie chcę niczego powiedzieć. Wiem tyle, że oni nie mają serca. Dzisiaj w końcu zostało zakończone to, co nigdy nie miało mieć miejsca” – podkreślił Komenda.

Według Komendy żadna kwota nie jest odpowiednia, aby zrekompensować to, co przeżył.

– „Proszę sobie wyobrazić sobie, że ktoś zamyka cię na 18 lat. Za jakie pieniądze można się na coś takiego zgodzić?” – pytał.

Komenda przyznał, że teraz jest bohaterem, bo wygrał z systemem, jednak jeszcze nie tak dawno go szkalowano.

Źródło: fakt.pl

Zestaw Fish & Chips
Zestaw Fish & Chips
40,50 zł
54,00 zł
36 dni
do końca oferty!
Zestaw Fish & Chips od 40,50 zł z opcją na wynos lub w dostawie w Może Ryba – Fish & Chips w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
8
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz