Home Kategorie Zdrowie 91-latek trzy tygodnie próbował zapisać się na szczepienie. Codziennie odprawiano go z kwitkiem.

91-latek trzy tygodnie próbował zapisać się na szczepienie. Codziennie odprawiano go z kwitkiem.

91-latek trzy tygodnie próbował zapisać się na szczepienie. Codziennie odprawiano go z kwitkiem.

Szczepienia przeciwko koronawirusowi ruszyły w Polsce już pod koniec 2020 roku. Po tzw. grupie zero nadszedł czas m.in. na seniorów. 91-letni pan Janusz przez 20 kolejnych dni przychodził do przychodni, aby zapisać siebie i żonę na szczepienie.

Historię pana Janusza z Warszawy opisuje wyborcza.pl. Starszy pan mieszka dosłownie 150 metrów od przychodni. Stąd też 15 stycznia, czyli pierwszego dnia, gdy możliwe były zapisy osób powyżej 80 roku życia, udał się do przychodni przy Szpitalu Solec. Tam dowiedział się, że nie ma wolnych terminów. Przyszedł więc kolejnego dnia, ale sytuacja powtórzyła się. Tak samo było przez kolejne 20 dni.

Dlaczego mężczyźnie nie udało się zapisać na szczepienie? Szpital tłumaczy to kilkoma czynnikami. Po pierwsze, przyszpitalna przychodnia dostaje tylko 30 dawek szczepionki na tydzień, a terminy rozchodzą się, jak ciepłe bułeczki. Po drugie, pan Janusz chciał zaszczepić się z żoną, co sprawiło, że niezbędna była rezerwacja dwóch terminów. I mimo iż mężczyźnie proponowano, aby zaszczepił się w zarządzanym przez te same osoby Szpitalu Południowym, 91-latek odmawiał, nie chcąc podróżować po mieście w celu zapisania się na szczepienie, kiedy przychodnię ma tuż pod domem.

Ostatecznie syn pana Janusza zapisał rodziców na szczepienie w Szpitalu Południowym. Termin? 11 marca.

Źródło: wyborcza.pl

Kurs online: Majster budowlany
Kurs online: Majster budowlany
79,00 zł
39 dni
do końca oferty!
Kurs online: Majster budowlany (79 zł) oraz Specjalista budownictwa (159 zł) z certyfikatem z Kar-Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz