Home Kategorie Życie Paliwo najdroższe od przeszło 11 miesięcy. Wracamy do ceny 5 złotych za litr.

Paliwo najdroższe od przeszło 11 miesięcy. Wracamy do ceny 5 złotych za litr.

Paliwo najdroższe od przeszło 11 miesięcy. Wracamy do ceny 5 złotych za litr.

Cieszył was spadek ceny paliwa, który nastąpił w ubiegłym roku? No to koniec radości. Ceny benzyny, diesla i LPG kosztują już tyle samo co rok temu przed początkiem pandemii.

W poniedziałek 8 lutego ceny benzyny 95 na stacjach w Polsce sięgnęły średnio 4,72 zł za litr, a oleju napędowego 4,70 zł. To najwyższe ceny od marca ubiegłego roku, czyli miesiąca, w którym w naszym kraju rozpoczął się pierwszy lockdown. Cena LPG natomiast wyniosła w poniedziałek 2,30 zł za litr, czyli najwięcej od lutego zeszłego roku.

Na wątpliwą osłodę można jednak dodać, że wciąż ceny paliwa w Polsce są prawie najniższe w całej Unii Europejskiej.

Już w piątek 5.02 ceny ropy Brent na giełdzie w Londynie osiągnęły poziom 60 dolarów za baryłkę, a ostatecznie wyniosły 59,56 dolarów. Jak podaje gazeta.pl, to cena o 10 dolarów niższa niż ta, którą ropa osiągała przed początkiem światowego zamknięcia gospodarek.

I z tego wynika, że to nie koniec złych wiadomości dla kierowców. Kiedy bowiem ostatnim razem cena ropy była na takim poziomie (styczeń 2020 rok), to litr benzyny 95 kosztował w Polsce średnio 4,93 zł, a oleju napędowego 5,16 zł. Wygląda więc na to, że trzeba się przygotować na kolejne wzrosty cen.

– “Ta stabilizacja negatywnie odbija się na marżach operatorów rynku detalicznego i przy rosnących systematycznie kosztach zakupów paliw nie ma innej opcji, niż ta, że w najbliższych dniach kierowcy zaczną odczuwać skutki drogiej ropy” – napisali dr Jakub Bogucki i Grzegorz Maziak i dodali, że podwyżki “widać już na hurtowym rynku paliw”.

Źródło: InnPoland

Makijaż permanentny brwi
Makijaż permanentny brwi
149,99 zł
600,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Makijaż permanentny brwi za 149,99 zł w Strefie Fotodepilacji i Modelowania Sylwetki w Bydgoszczy (zamiast 600 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz