Home Kategorie Zdrowie Mężczyzna dostał szczepionkę. Zmarł zaledwie 25 minut później.
13.76K

Mężczyzna dostał szczepionkę. Zmarł zaledwie 25 minut później.

Mężczyzna dostał szczepionkę. Zmarł zaledwie 25 minut później.

Do dramatycznego zdarzenia doszło w ubiegłą niedzielę w Nowym Jorku. 70-letni mężczyzna, który przyjął szczepionkę przeciw koronawirusowi w Javits Center w Huston Yards zmarł chwilę później.

Urzędnicy nowojorskiej służby zdrowia potwierdzili, że 70-letni mężczyzna zmarł wkrótce po otrzymaniu szczepionki przeciwko COVID-19.

Jak poinformował komisarz ds. zdrowia stanu Nowy Jork, dr Howard Zucker mężczyzna upadł, kiedy wychodził w niedzielę rano z ośrodka szczepień w Hudson Yards. Stało się to ok. 25 minut po tym, kiedy otrzymał zastrzyk. Nie zauważono u niego żadnych oznak reakcji alergicznej.

– “Ochrona i ratownicy rzucili się w jego stronę w ciągu kilku sekund, jednak mężczyzna zmarł wkrótce lokalnym szpitalu” – poinformował dr Howard Zucker w rozmowie z lokalną telewizją News 10. Jak wyjaśnił Howard Zucker do incydentu doszło około 25 minut po zaszczepieniu mężczyzny, po wymaganym 15-minutowym okresie obserwacji. 70-latka nie udało się uratować.

– “Nie wykazywał żadnych niepożądanych reakcji ani żadnych objawów zaniepokojenia. Wstępne oznaki wskazują, że mężczyzna nie miał żadnej reakcji alergicznej na szczepionkę” – dodał komisarz ds. zdrowia stanu Nowy Jork. Howard Zucker, który twierdzi, że szczepionka jest bezpieczna.

W USA w ciągu ostatniej doby odnotowano 1268 ofiar śmiertelnych z powodu koronawirusa. Według Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore w ciągu ostatniej doby zarejestrowano w USA 1268 ofiar śmiertelnych Covid-19.

Obecność koronawirusa potwierdzono u 86 928 kolejnych osób. Amerykańska uczelnia szacuje, że od wybuchu epidemii w Stanach Zjednoczonych odnotowano łącznie ponad 27 mln przypadków zakażenia wirusem. Liczba ofiar śmiertelnych sięga 464 845. Tylko czy ludzie nie będą się bać szczepień przez takie sytuacje?

Źródło: Fakt

Serwis klimatyzacji z uzupełnieniem
Serwis klimatyzacji z uzupełnieniem
49,99 zł
150,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Serwis klimatyzacji z odgrzybianiem, nabiciem czynnika i więcej od 49,99 zł w Top Gum Opony – 3 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz