Home Kategorie Życie Jaką podwyżkę emerytury dostanie Kaczyński? Kwota robi wrażenie.
6.10K

Jaką podwyżkę emerytury dostanie Kaczyński? Kwota robi wrażenie.

Jaką podwyżkę emerytury dostanie Kaczyński? Kwota robi wrażenie.

Od 1 marca najniższa emerytura wzrośnie o niecałe 51 zł brutto. Wskaźnik waloryzacji rent i emerytur jest najwyższy od 10 lat i wynosi 4,24%. Zadowoleni będą szczególnie posłowie i senatorowie, którzy są emerytami.

Już w marcu wszyscy emeryci i renciści będą dostawać więcej pieniędzy. Waloryzacja będzie procentowa, więc cieszyć się mogą parlamentarzyści, którzy są seniorami. Zyskają nawet kilkaset złotych miesięcznie.

Jarosław Kaczyński na przykład pobiera obecnie 6800 zł emerytury. Od marca jego wypłata z ZUS zwiększy się o około 280 zł miesięcznie. Bogdan Borusewicz, wicemarszałek Senatu, który pobiera ok. 7100 zł emerytury, od marca dostawać będzie ok. 301 zł więcej. Prawdziwym rekordzistą jest jednak senator PiS Michał Seweryński. Dostaje on bowiem 9400 zł emerytury. Dzięki waloryzacji co miesiąc pobierać będzie niemal 400 zł więcej.

Posłowi i senatorowie mogą łączyć mandat parlamentarzysty z emeryturą. Oprócz świadczenia z ZUS, dostaję też pieniądze z Sejmu, czyli ok. 10,5 tys. miesięcznie. Co więcej, gdy poseł lub senator przechodzi w czasie trwania kadencji na emeryturę, nie musi składać mandatu. To inna sytuacja niż w przypadku zwykłych obywateli. Każdy, kto jest zatrudniony na umowie o pracę i chce przejść na emeryturę musi (co najmniej na 1 dzień) zwolnić się. Po złożeniu wniosku o emeryturę może zatrudnić się ponownie.

Posłowie i senatorowie pobierający emerytury, oprócz podwyżek od 1 marca, mogą oczywiście także liczyć na trzynastki. Te nie są uzależnione bowiem od wysokości świadczenia i dostają je wszyscy seniorzy, który na dzień 31 marca 2021 r. będą mieć prawo do wypłaty emerytury lub renty z ZUS. Wyniesie 1250,88 zł brutto.

Źródło: fakt.pl

Oczyszczanie i nawilżanie skóry
Oczyszczanie i nawilżanie skóry
49,99 zł
150,00 zł
63 dni
do końca oferty!
Mikrodermabrazja z maską od 49,99 zł i więcej opcji w Licencjonowanym Studiu Urody Joanna w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
12

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz