Home Kategorie Życie Co dalej z polską gospodarką? Minister zdrowia chce kolejnych obostrzeń.
9.51K

Co dalej z polską gospodarką? Minister zdrowia chce kolejnych obostrzeń.

Co dalej z polską gospodarką? Minister zdrowia chce kolejnych obostrzeń.

– „System ochrony zdrowia nie podoła liczbie powyżej 30 tys. zakażeń dziennie. Będę rekomendował powrót do większych ograniczeń, jeśli przekroczymy 10 tys. zakażeń” – zapowiada minister zdrowia Adam Niedzielski.

– „Przy odmrażaniu gospodarki mamy duszę na ramieniu. Jesteśmy jednak w lepszej sytuacji niż w ubiegłym roku, bo mamy, chociażby szpitale tymczasowe. Gdyby udało się je stworzyć wcześniej, to uniknęlibyśmy pewnie wielu problematycznych sytuacji. Dziś opozycja je atakuje, ale to realne zwiększenie bazy łóżkowej, która może być wykorzystana w gorszym momencie i w ten sposób odciążać placówki, które będą przyjmować najciężej chorych. To nasza realna polisa na trzecią falę i dlatego ich nie zamykamy, tylko utrzymujemy w stanie gotowości” – powiedział minister Niedzielski w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną.

Na pytanie „skąd taka duża liczba zgonów w porównaniu z niezłymi statystykami zachorowań”, minister przyznał, że jest to anomalia.

– „Część osób wcześniej próbowało tłumaczyć, że wykonujemy za mało testów, stąd taka dysproporcja. Jednak od dłuższego czasu robimy stale 45-50 tys. badań dziennie, a mieliśmy też ponad 60 tys. W ostatnich tygodniach testy wyjaśniają dużo więcej niż nadwyżka zgonów. Obecna liczba zmarłych może być jeszcze pewnym pokłosiem okresu świąteczno-noworocznego. Musimy tu wziąć pod uwagę okres inkubacji, leczenie w domu, następnie w szpitalu” – stwierdził.

Szef resortu zdrowia zapytany o to, czy patrząc na strukturę zgonów widać zmieniającą się tendencję, powiedział, że zmarli to w głównej mierze ludzie z chorobami współistniejącymi i seniorzy.

– „Dlatego szczepimy ich w pierwszej kolejności. Będziemy też rozwijać Domową Opiekę Medyczną, będziemy wysyłać pulsoksymetry do każdego chorego” – zaznaczył w rozmowie z „DGP” Adam Niedzielski.

Źródło: DGP

Masaż leczniczy z konsultacją
Masaż leczniczy z konsultacją
39,99 zł
50,00 zł
72 dni
do końca oferty!
Masaż leczniczy z konsultacją od 39,99 zł w Centrum Rehabilitacji i Terapii Rehabilis w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
12

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz