Home Kategorie Poruszające 14-letni Dominik popełnił samobójstwo. Nie wytrzymał i powiesił się na sznurówkach. Rodzice dziecka obwiniają nauczycielkę.

14-letni Dominik popełnił samobójstwo. Nie wytrzymał i powiesił się na sznurówkach. Rodzice dziecka obwiniają nauczycielkę.

14-letni Dominik popełnił samobójstwo. Nie wytrzymał i powiesił się na sznurówkach. Rodzice dziecka obwiniają nauczycielkę.

Decyzja sądu ws. samobójstwa ucznia nie jest satysfakcjonująca dla matki ofiary. Nauczycielka zmarłego 14-latka została uniewinniona. Pomimo dowód, sąd uznał, że nie znęcała się ona nad chłopcem.

W maju 2015 roku w Bieżuniu w województwie mazowieckim rozegrały się wstrząsające wydarzenia. Uczeń miejscowego gimnazjum odebrał sobie życie. 14-letni wówczas Dominik Szymański powiesił się na sznurówkach. To była swego czasu bardzo głośna sprawa, która ruszyła temat przemocy w szkołach w Polsce.

W dniu śmierci Dominik nie chciał pójść do szkoły. Mówił, że boi się tego, co będzie się działo na jednej z lekcji. 14-latek napisał list pożegnalny, w którym wymienił nazwiska swoich znajomych. Jednoznacznie wskazał, które osoby są jego kolegami, a które wrogami.

W kwietniu 2017 roku Sąd Rejonowy w Mławie otrzymał akt oskarżenia wobec 54-letniej wówczas nauczycielki. Prokuratura informowała wtedy, że Bożena S. jest oskarżona o przemoc fizyczną oraz psychiczną.

– “Zarzut wobec S., która była nauczycielką chemii, obejmuje znęcanie się psychiczne i fizyczne nad małoletnim uczniem poprzez poniżanie, szydzenie, obrażanie i ośmieszanie, a także naruszanie jego nietykalności cielesnej, w następstwie czego targnął się on na własne życie przez powieszenie się” –

Proces w sprawie śmierci Dominika Szymańskiego był bardzo długi. Zeznawało w nim ponad 100 świadków oraz biegłych. W styczniu 2019 r. mławski sąd rejonowy uniewinnił nauczycielkę.

Wyrok uniewinniający podtrzymał także Sąd Okręgowy w Płocku. W uzasadnieniu sędzia Michał Laskowski powiedział:

– “Niewątpliwie w sprawie doszło do wielkiej tragedii chłopca, Dominika, który nie potrafił poradzić sobie z życiowymi problemami, ogromnej tragedii matki, która próbowała przeciwdziałać temu wszystkiemu (…). W tego typu sprawach naturalne jest poszukiwanie winnego, zawsze trzeba znaleźć kogoś, kto jest winny” –

Sędzia uważał, że postępowanie sądowe nie wykazało, aby Bożena S. znęcała się nad uczniem lub przyczyniła się do jego śmierci. Sprawa dotyczyła bowiem nie samych przyczyn samobójstwa, lecz znęcania się na chłopcem.

Z kolei obrońca oskarżonej nauczycielki, mec. Dariusz Kujawski twierdził, że prokuratura:

“Z uporem maniaka dąży do skazania niewinnej osoby” –

Sędzia Laskowski utrzymywał, że sąd w Mławie zrobił, co w jego mocy.

– “W wyróżniający się sposób, na tle obserwowanych przez nas postępowań sądowych, przeprowadził postępowanie w tej sprawie. Z wyjątkową wnikliwością i starannością przesłuchał wielu świadków – dzieci i rodziców. (…) Oby wszelkie sprawy były rozpoznawane w taki sposób, jak ta w Mławie” – stwierdził.

Matka zmarłego chłopca, Anna Adamowicz już kilka lat temu mówiła w mediach o tym, że żaden z prześladowców jej syna nie poniósł najmniejszych konsekwencji. Dalej tak uważa i trudno jej się dziwić.

Źródło: Fakt

Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z MEN
Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z MEN
79,00 zł
36 dni
do końca oferty!
Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z podstawami kadr i płac z zaświadcz. MEN za 79 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz