Home Kategorie Zdrowie Niezwykle niepokojące wieści z Niemiec. 14 osób zakażonych koronawirusem po drugiej dawce szczepionki!
12.15K

Niezwykle niepokojące wieści z Niemiec. 14 osób zakażonych koronawirusem po drugiej dawce szczepionki!

Niezwykle niepokojące wieści z Niemiec. 14 osób zakażonych koronawirusem po drugiej dawce szczepionki!

Po raz pierwszy od ponad trzech miesięcy tak zwana zapadalność siedmiodniowa, według danych Instytutu Roberta Kocha (RKI), spadła w Niemczech poniżej progu 75. Są jednak inne powody do niepokoju.

Niepokój władz budzą natomiast przypadki zakażeń osób już zaszczepionych dwiema dawkami szczepionki Biontech/Pfizer. W ciągu ostatniej doby zgłoszono w Niemczech do RKI 3379 nowych infekcji koronawirusa. W tym czasie odnotowano też 481 nowych zgonów.

Po raz pierwszy od ponad trzech miesięcy tak zwana zapadalność siedmiodniowa, według danych RKI, znalazła się poniżej progu 75. We wtorek RKI ogłosił, że liczba nowych zakażeń na 100 000 mieszkańców odnotowanych w ciągu tygodnia wynosi 72,8. Siedmiodniowa zapadalność osiągnęła szczyt 22 grudnia i wyniosła wówczas 197,6 przypadków na 100 000 mieszkańców.

Poniżej progu 100 spadła dwanaście dni temu. Celem władz, deklarowanym podczas ogłaszania lockdownu jest siedmiodniowa zapadalność poniżej 50. Liczby zakażeń i zgonów z powodu Covid 19 spadają w RFN od kilku tygodni.

Władze niemieckie są jednak bardzo zaniepokojone ostatnimi zakażeniami w domu opieki w Belm w regionie Osnabruecke, gdzie u 14 osób odkryto zakażenie brytyjskim wariantem B.1.1.7.. Ministra zdrowia Jensa Spahna zaniepokoił fakt, że chore osoby zostały już wcześniej zaszczepione dwiema dawkami szczepionek.

Wszyscy zakażeni otrzymali drugie szczepienie szczepionką firmy Biontech/Pfizer 25 stycznia, a zakażenia wariantem B.1.1.7. wykryto pod koniec ubiegłego tygodnia. Minister zdrowia chce wyjaśnienia tej sprawy. Czyżby szczepionka i zapewnienia o jej skuteczności to kłamstwo?

Spahn poinformował, że poprosił Instytut Roberta Kocha i Instytut Paula Ehrlicha o sprawdzenie przypadków z Belm. Spahn zauważył, że może być kilka wyjaśnień. Jedną z możliwości może być to, że pacjenci byli zakażeni koronawirusem wiele tygodni temu, ale infekcje pozostały niewykryte. Tylko czy tak na pewno byłoby w każdej sytuacji?

Źródło: Fakt

Fotoobraz na płótnie różne formaty
Fotoobraz na płótnie różne formaty
20,00 zł
33 dni
do końca oferty!
Fotoobraz z Twoim zdjęciem na płótnie Canvas w różnych formatach od 20zł na Colorland.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz