Home Kategorie Ludzie Matka żali się na oszustów, którzy chcą wykorzystać Tomasz Komendę. “On nie jest przygotowany na duże pieniądze”.
7.18K

Matka żali się na oszustów, którzy chcą wykorzystać Tomasz Komendę. “On nie jest przygotowany na duże pieniądze”.

Matka żali się na oszustów, którzy chcą wykorzystać Tomasz Komendę. “On nie jest przygotowany na duże pieniądze”.

Tomasz Komenda trzy lata temu wyszedł na wolność, a w poniedziałek usłyszał wyrok w sprawie odszkodowania – prawie 13 mln zł zadośćuczynienia, za 18 straconych lat.

Tomasz Komenda niesłusznie spędził za kratami osiemnaście lat. Chociaż nie popełnił zarzucanego mu czynu, a alibi potwierdziło dwanaście osób, sąd wydał krzywdzący wyrok i skazał go na dwadzieścia pięć lat pozbawienia wolności.

Śledztwo wznowiono w 2016 roku w którego toku okazało się, że mężczyzna jest niewinny. W 2018 roku opuścił więzienne mury, za którymi przeżył koszmar.

Komenda próbował wywalczyć sprawiedliwość w sądzie. Domagał się prawie 19 milionów złotych odszkodowania – po milionie za każdy rok spędzony za kratami oraz 811 500 zł, które mógłby zarobić w tym czasie. W poniedziałek zapadł wyrok w sprawie. Ostatecznie nie otrzymał on takiej kwoty, jakiej się domagał, ale i tak odszkodowanie jest duże.

Sąd Okręgowy w Opolu zdecydował, że należy mu się odszkodowanie niższe o siedem milionów – 12 mln 811 tys. zł. 12 mln zł to zadośćuczynienie, a 811 tys. to część odszkodowawcza.

Tomasz Komenda od momentu, w którym wyszedł na wolność, próbuje ułożyć sobie życie na nowo. Znalazł pracę u braci Collins, niedawno został ojcem i wraz z narzeczoną Anną Walter powitali na świecie synka, Filipa. Mimo to jednak, jest wiele osób, które chcą zarobić na jego tragedii.

Matka Komendy, Teresa Klemańska, w rozmowie z Onetem powiedziała, że boi się, iż jej syn spotka na swojej drodze złych ludzi, przez których roztrwoni majątek. Zdarzają się telefony od osób, które chcą go wykorzystać:

– “Mogą i to bardzo. Boję się, że pójdzie to w złą stronę, że je szybko roztrwoni, że będzie miał złych doradców albo że odbije mu palma. Ludzie już teraz dzwonią i proponują mu jakieś spółki, inwestycje. Chcą go wykorzystać. A on nie jest przygotowany na duże pieniądze” – stwierdziła.

– “Powiedziałam mu, żeby inwestował w mieszkania. Najwięcej w życiu, ile ja miałam, to 60 tysięcy. Dla mnie to była fortuna” – dodała.

Źródło: jastrzabpost

 

Kurs online: Tarot i astrologia
Kurs online: Tarot i astrologia
29,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Kurs online: Podstawy tarota i astrologii z certyfikatem za 29 zł z firmą Online Edukacja

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz