Home Kategorie Poruszające 78-latka ze złamanym biodrem leżała na podłodze w szpitalu. Zmarła 4 dni później.

78-latka ze złamanym biodrem leżała na podłodze w szpitalu. Zmarła 4 dni później.

Starsza kobieta ze złamanym biodrem leżała na szpitalnej podłodze. Oprócz tego w placówce zakaziła się koronawirusem.

78-letnia Mareen Paterson trafiła do szpitala po tym, jak pękł jej worek stomijny. 16 grudnia 2020 przewieziono ją do Szpitala Uniwersyteckiego Wishaw w North Lanarkshire w Szkocji.

W rozmowie z Daily Mail jej córka, Lynn Barrie powiedziała, że gdy rozmawiała z matką w Nowy Rok, dowiedziała się, że worek stomijny znowu pękł i to kilkukrotnie. Później, podczas pobytu w szpitalu starsza pani zakaziła się koronawirusem.

– „Kiedy przyjęto mamę, nalegaliśmy na indywidualna opiekę. Tłumaczyliśmy, że jest bardzo słaba, ale szpital odmówił. Wielokrotnie z naciskiem powtarzaliśmy, by przynajmniej uważali, żeby się nie przewróciła, bo to się już kilka razy zdarzyło. Ostrzegaliśmy, że ma bardzo kruche kości i jeśli upadnie, może złamać biodro. Kiedy rozmawiałam z mamą w Nowy Rok, była w strasznym stanie. Powiedziała, że worek stomijny kila razy pękł.”

Pracownicy szpitala poinformowali rodzinę staruszki, że w szpitalu brak jest worków stomijnych i wysłał córkę kobiety po… torebki foliowe. Gdy wróciła, okazało się, że sama musi założyć je matce przy użyciu taśmy chirurgicznej, bo personel twierdził, że nie potrafią tego zrobić…

4 stycznia 78-latka zraniła się w rękę. Wtedy córka zmusiła dyrekcję do wydania zgody na jej codzienne odwiedziny u matki. Dzięki temu odkryła, że jej mama przez 3 dni nie miała dostępu do inhalatora na astmę.

Paterson mówi, że o zakażenie COVID-19 jej mamy nie ma problemu do szpitala:

– „To, że zaraziła się koronawirusem jest w pewnym sensie zrozumiałe, biorąc pod uwagę to, co się  teraz dzieje.  Kiedy przeniesiono ją do osobnego pokoju na oddziale dla pacjentów chorych na Covid-19 znowu ostrzegliśmy personel, tym razem oddziału covidowego że mama jest bardzo słaba i krucha, chwieje się na nogach i zachodzi realna groźba upadku. Krótko później poinformowano nas, że mama złamała biodro. Jednemu z członków rodziny powiedziano, że zdarzyło się to w określonym czasie, a mi podano zupełnie inne okoliczności, co doprowadziło mnie do wniosku, że nie maja pojęcia, kiedy upadła i jak długo leżała bez pomocy.”

Gdy córka odwiedziła matkę, zobaczyła, że ta leży na podłodze. Lekarze poinformowali ją, że w tym momencie operacja rekonstrukcji biodra jest bardzo ryzykowna, mimo iż kilka godzin wcześniej twierdzili, że jest niezbędna do ratowania jej życia.

1 lutego personel poinformował rodzinę, że kobieta umiera. 4 dni później pani Paterson zmarła.

Rodzina złożyła formalną skargę przeciwko szpitalowi. Jak tłumaczy córka zmarłej:

– „Jesteśmy zdruzgotani. Nie chciałabym, żeby jakakolwiek rodzina musiała przez to przechodzić. Moim zdaniem personel szpitala wykazał się rażącą niekompetencją. Przecież wiele razy ostrzegaliśmy, co może się stać i dokładnie to właśnie się stało. Doskonale zdajemy sobie sprawę z ogromu poświęcenia pielęgniarek i personelu w Wishaw, którzy robią wszystko, co w ich mocy, by służyć swoim pacjentom, ale w tym przypadku nie wywiązali się z obowiązku opieki nad moją mamą.”

Szpital potwierdza, że skarga w sprawie opieki nad panią Paterson już wpłynęła. Jak zapewnia Anne Leitch, naczelna pielęgniarka Szpitala Uniwersyteckiego:

– „Chcemy przekazać rodzinie nasze najgłębsze współczucie. Nasze myśli są z nią w tym najtrudniejszym momencie. Naszym celem jest zapewnienie najwyższego standardu opieki wszystkim naszym pacjentom i żałujemy każdego przypadku, gdy ktoś uważa, że ​​nie spełniliśmy tego standardu. Możemy potwierdzić, że zajmujemy się skargą i odpowiemy na nią bezpośrednio rodzinie. W związku z tym nie możemy wypowiadać się publicznie na ten temat.”

Źródło: dailymail.co.uk

Kurs online: sprzedaż i obsługa klienta z MEN
Kurs online: sprzedaż i obsługa klienta z MEN
69,00 zł
249,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Kurs online Specjalista ds. sprzedaży i obsługi klienta z zaświadczeniem MEN za 69 zł w P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz