Home Kategorie Ludzie Ewa Drzyzga z samego rana pojechała do studia TVN. Pokazała co się dzieje w środku.

Ewa Drzyzga z samego rana pojechała do studia TVN. Pokazała co się dzieje w środku.

Ewa Drzyzga z samego rana pojechała do studia TVN. Pokazała co się dzieje w środku.

Dziś od samego rana trwa akcja pt. Media bez wyboru, w której stacje telewizyjne, radiowe, prasa oraz portale internetowe protestują przeciwko planom rządu o wprowadzenie podatku od reklam.

Zarządy największych Polskich wydawnictw wystosowały otwarty list do rządu, a w ramach protestu w całym kraju nie są publikowane treści. Ewa Drzyzga postanowiła uchylić rąbka tajemnicy prosto ze studia Dzień Dobry TVN.

Od samego rana możemy podziwiać w mediach społecznościowych efekty planów rządu dotyczących wprowadzenia podatku od reklam. Zarówno media, jak i osoby publiczne solidaryzują się i wspólnie protestują przeciwko przytoczonym wyżej planom. Mimo tego wielu dziennikarzy przyszło dziś do pracy, jednak ich plany zawodowe na dziś legły w gruzach.

Jedną z nich jest Ewa Drzyzga, która wraz z Agnieszką Woźniak-Starak miała poprowadzić dzisiejsze wydanie programu Dzień Dobry TVN. Jeszcze wczoraj wieczorem pierwsza z wymienionych dziennikarek zapraszała na Instagramie widzów do oglądania ich ulubionego programu, jednak rano okazało się, że sprawy potoczą się inaczej.

– “To jest absolutnie wyjątkowy dzień, ja nie pamiętam w historii swojego dziennikarskiego życia, żeby faktycznie wszystkie media się ze sobą skrzyknęły, żeby to był protest na cały dzień w całej Polsce. Taką planszę zobaczycie dzisiaj, zamiast swojego ulubionego przedpołudniowego programu Dzień Dobry TVN” – powiedziała Ewa Drzyzga na swoim Instagramie.

Media społecznościowe również są przepełnione hasłem Media bez wyboru. To wyjątkowa sytuacja, w której Polskie media jeszcze nigdy wcześniej się nie znalazły. Prowadząca nieistniejący już program Rozmowy w toku nie była jedyną, która nadała wprost ze studia Dzień Dobry TVN.

Ewa Drzyzga poinformowała, że wraz z nią w studio znajdują się Agnieszka Woźniak-Starak i Mateusz Hładki. Na miejsce pracy stawili się także operatorzy, wydawcy programu oraz pani producent. Współprowadząca Ewy Drzyzgi także dodała od siebie kilka słów, komentując na Insagramie zaistniałą sytuację.

– “No słuchajcie, widzieliście co się dzisiaj dzieje na waszych ulubionych portalach i w stacjach telewizyjnych. TVN oczywiście protestuje razem z innymi nadawcami prywatnymi przeciwko podatkowi od reklam, który chce wprowadzić rząd, bo jest to po prosty haracz wprowadzony pod pretekstem walki z Covidem, haracz, który może zniszczyć prywatne media. I tak będzie wyglądał medialny świat. My się przyłączamy, dzisiaj DDTVN nie będzie. Przyszliśmy do studia, w tej chwili idziemy do domu. Także do zobaczenia innym razem” – mówiła Agnieszka Woźniak-Starak.

Źródło: Instagram

 

Makijaż permanentny
Makijaż permanentny
99,99 zł
600,00 zł
Oferta zakończona!
Makijaż permanentny: kreska górna lub dolna za 99,99 zł i więcej opcji w PermLab

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz