Home Kategorie Ludzie Wiemy kim z wykształcenia jest Monika Olejnik. To może być zaskoczenie dla wielu.
9.26K

Wiemy kim z wykształcenia jest Monika Olejnik. To może być zaskoczenie dla wielu.

Wiemy kim z wykształcenia jest Monika Olejnik. To może być zaskoczenie dla wielu.

Monika Olejnik to jedna z najpopularniejszych dziennikarek w kraju. Przez lata pracy pokazała, że nie boi się zadawać trudnych pytań i rozmawiać na niewygodne tematy. Jakiś czas temu na jaw wyszła prawda o jej wykształceniu. Wiele osób było w szoku.

Monika Olejnik ma za sobą studia dziennikarskie, ale ukończyła ten kierunek dopiero podyplomowo. Jej pierwotny wyuczony zawód odbiega nieco od obecnej pracy, chociaż jak mówiła w jednym wywiadzie, bardzo jej pomógł.

Okazuje się, że Olejnik nie zawsze marzyła o zostaniu dziennikarką. Jej wyuczony zawód odbiega od obecnie wykonywanego.

Monika Olejnik to absolwentka kierunku zootechnika, który ukończyła w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

– „Po zootechnice skończyłam dziennikarstwo i byłam na praktyce w redakcji rolnej. Zawsze jednak marzyłam o radiowej „Trójce” i zrobiłam reportaż, który się tam ukazał. Zaraz potem poszłam do Trójki” – opowiadała w wywiadzie dla Dziennika.

Z wykształcenia jest więc magistrem inżynierem zootechniki – wyjawiła dziennikarka.

Informacja ta była szokiem dla wielu fanów Olejnik, którzy nie mieli pojęcia o jej wcześniejszych zainteresowaniach. Gdy Robert Mazurek spytał Monikę Olejnik, czy zna się jeszcze na zwierzętach, odpowiedziała dość zaskakująco.

– „Dlatego tak dobrze rozumiem to, co się dzieje w świecie polityki” – przyznała żartobliwie dziennikarka.

Kilka lat temu wykształcenie Olejnik zostało poruszone podczas wywiadu ze Zbigniewem Giżyńskim. Polityk złośliwie wypomniał jej ukończony przez nią kierunek. Olejnik zareagowała wtedy bardzo stanowczo.

– „Jestem magistrem inżynierem zootechnikiem. I chciałam powiedzieć, żeby pan w końcu przestał obrażać moją uczelnię, SGGW. I skończyłam studia podyplomowe na dziennikarstwie. Proszę mnie nie obrażać” – odpowiedziała Olejnik.

Źródło: Super Express, Dziennik

Masaż leczniczy z konsultacją
Masaż leczniczy z konsultacją
39,99 zł
63 dni
do końca oferty!
Masaż leczniczy z konsultacją od 39,99 zł w Gabinecie Masażu Ogrodowa 19

Twoja reakcja?

Super
Super
9
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz