Home Kategorie Poruszające Nie chciała syna, więc go zabiła. Zapadł wyrok w szokującej sprawie.

Nie chciała syna, więc go zabiła. Zapadł wyrok w szokującej sprawie.

Nie chciała syna, więc go zabiła. Zapadł wyrok w szokującej sprawie.

Aleksandra G. w tajemnicy chciała urodzić dziecko, a później zostawić je w oknie życia. Nie zrobiła tego jednak. Gdy jej syn przyszedł na świat, zawinęła go w ręcznik i schowała pod wanną. Chłopiec się udusił.

Tragedia miała miejsce w lipcu 2018 roku w Suwałkach. To tam w niewielkiej łazience 18-letnia wówczas Aleksandra G. urodziła syna. Z jej zeznań wynikało, że dziecko nie płakało ani nie oddychało. Młoda kobieta tłumaczyła, że od dłuższego czasu nie czuła też ruchów dziecka. Spanikowana zawinęła noworodka w ręcznik i schowała w małym schowku pod wanną. Później poszła spać, a kilka godzin później spotkała się z matką. Wtedy też dostała gwałtownego krwotoku.

Aleksandra trafiła do szpitala. Lekarze wiedzieli, że niedawno musiała urodzić dziecko. 18-latka zaprzeczała jednak tym słowom. W końcu przyznała, że została matką, a swojego syna schowała pod wanną. O wszystkim powiadomiono policję. W mieszkaniu, które wynajmowała Aleksandra G. dokonano makabrycznego odkrycia.

Ola ukrywała swoją ciążę przed rodziną, nie chciała, by ktokolwiek się o niej dowiedział. Do lekarza także nie chodziła. Nie chciała tego dziecka, co sama przyznała. Miała je urodzić i zostawić w oknie życia.

W czasie śledztwa 18-latka tłumaczyła, że nie wiedziała, kto jest ojcem maleństwa. Miała też obawiać się reakcji rodziny. Jak przekazał serwis suwalki.naszemiasto.pl, w czasie zeznań podkreślała, że nie chciała zabić dziecka. Dlaczego więc to zrobiła?

Aleksandra G. twierdziła, że dziecko urodziło się martwe. Słowa te jednak podważył biegły, który był pewien, że chłopiec przyszedł na świat żywy. Przyczyną śmierci było uduszenie.

Początkowo młoda kobieta została oskarżona o dzieciobójstwo. Za ten czyn grozi kara mniejsza niż za zwykłe zabójstwo. Psychiatrzy uznali, że Aleksandra nie była świadoma tego, co robi. W trakcie postępowania eksperci stwierdzili jednak, że 18-latka wiedziała, co robi i godziła się na śmierć dziecka. To oznaczało, że mogła odpowiadać za zabójstwo.

8 lutego zapadł wyrok w tej sprawie. Sąd uznał Aleksandrę G. winną i skazał na trzy lata więzienia. Zastosowano wobec Aleksandry G. nadzwyczajne złagodzenie kary. Za zabójstwo grozi bowiem kara od 8 lat pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.

Z doniesień lokalnego serwisu suwalki.naszemiasto.pl wynika, że 21-latka próbuje ułożyć sobie życie od nowa. Młoda kobieta jest zaręczona i niedawno urodziła córkę. Aleksandra, jak dowiedzieli się nieoficjalnie dziennikarze portalu, miała problem z odebraniem dziecka ze szpitala. Pracownicy placówki bowiem rozpoznali kobietę i jej zbrodnię. Dopiero po otrzymaniu decyzji z sądu, w której zaznaczono, że 21-latka nie jest pozbawiona praw rodzicielskich, ani nie ma ich ograniczonych, wypisano dziecko ze szpitala.

Ze względu na malutką córkę Aleksandra będzie mogła wnioskować o odroczenie terminu odbycia kary, jeśli wyrok się uprawomocni.

Źródło: suwalki.naszemiasto.pl

Kurs online: Rejestrator medyczny
Kurs online: Rejestrator medyczny
59,99 zł
33 dni
do końca oferty!
Kurs online: Rejestrator medyczny z zaświadczeniem MEN za 59,99 zł z firmą Online Edukacja

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz