Home Kategorie Życie 4 minuty “Faktów”, które przejdą do historii. Takie zdarzenie nie miało miejsca nigdy wcześniej.
11.28K

4 minuty “Faktów”, które przejdą do historii. Takie zdarzenie nie miało miejsca nigdy wcześniej.

4 minuty “Faktów”, które przejdą do historii. Takie zdarzenie nie miało miejsca nigdy wcześniej.

Ostatnie materiały TVP zostały wyemitowane na antenie TVN-u. Redakcja “Faktów” postanowiła nie ingerować i nie komentować materiałów, jakie były prezentowane widzom Telewizji Polskiej.

– “Media i pieniądze. Te prywatne, zarabiają na siebie. Na te rządowe, płacą wszyscy. Niezależnie, czy tego chcą, czy nie, bo obowiązuje abonament. Wszyscy też płacą wtedy, gdy na rządowe media idą pieniądze z budżetu, a poszły na nie kolejne 2 miliardy. Miały iść na misje, a jak wygląda ta misja?” – zaczęła Anita Werner, zapraszając do materiałów TVP.

Na pierwszy ogień poszedł Jarosław Jakimowicz – współpracownik Magdaleny Ogórek i prowadzący “W kontrze”. Przedstawiono scenę z programu “Jedziemy”, gdy prezenter podszedł do Antoniego Macierewicza, by w obecności kamer, podziękować mu za pracę na rzecz kraju.

– “Andrzej Duda jest erudytą. On ma pyłek kwiatowy na ustach – komentował jeden z gości programu “W pełnym świetle” TVP. – On doskonale dobiera słowa” – dodawał.

Co więcej, Na tapet wzięto także samego prezesa Telewizji Polskiej. Jacek Kurski w “Gościu Wiadomości” zachwalał kampanię prezydencką Andrzeja Dudy. Publiczny nadawca miał bowiem “rzetelnie” relacjonować działania głowy państwa.

– “Co zrobić, żeby to pan wygrał?“- pytała Danuta Holecka w innej rozmowie ze zwycięzcą wyścigu do Pałacu Prezydenckiego.

– “Dlaczego lewica to bandy idiotów?” – pytał uczestnik programu “Jedziemy”. TVN prezentował także wycinki, podczas których obrażano Martę Lempart, mówiąc, że “Ta pani już nigdy w ciąże nie zajdzie”.

Co najważniejsze, prywatne medium nieustannie ignorowało materiały Telewizji Polskiej. Punktem zapalnym okazała się inicjatywa Ministerstwa Finansów, która ma wymusić na prasie, radiostacjach i stacjach telewizyjnych płacenie podatku od reklam.

Od wczoraj ponad 60 wydawnictw i grup mediowych podpisało się pod listem do władz krajowych, a także do liderów ugrupowań politycznych. W dokumencie zaapelowano o odrzucenie projektu rządu. Celem akcji “Media bez wyboru” było zaś wykazanie skutków, jakie będą wiązać się z założeniem opłaty.

Źródło: TVN

Masaż leczniczy, terapia manualna
Masaż leczniczy, terapia manualna
39,99 zł
64 dni
do końca oferty!
Masaż leczniczy z konsultacją od 39,99 zł i więcej opcji w gabinecie Rehabilitacja Ewelina Zaremba

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz