Home Kategorie Życie Ekstremalne temperatury w Polsce. Odczuwalne było nawet -63 stopnie!

Ekstremalne temperatury w Polsce. Odczuwalne było nawet -63 stopnie!

Ekstremalne temperatury w Polsce. Odczuwalne było nawet -63 stopnie!

Tego, jakie temperatury panują obecnie w Tatrach mogą nie pamiętać najstarsi górale. Odczuwalna na szczytach spadła do -63 stopni. Takie warunki panują na Antarktydzie.

Pogoda obecnej zimy nie przypomina tej z lat ubiegłych. Śniegu i mrozu nie brakuje, ale tak, jak w piątek rano nie było naprawdę od dawna. Według słowackich synoptyków odczuwalna temperatura na granicznych szczytach Tatr wynosiła -63 stopnie.

Tak zimno było na Łomnicy. Niewiele cieplej na Kasprowym Wierchu. Według oficjalnych informacji temperatura wahała się tam między -25 do -30 stopni. Silny wiatr i duża wilgotność sprawiały jednak, że warunki na szczytach przypominały te na Mount Everest.

IMGW regularnie wydaje ostrzeżenia przed silnymi mrozami. Obecnie za pogodę w kraju odpowiada wyż znad Skandynawii, który ciągnie za sobą masy arktycznego powietrza. W kolejnych godzinach ma jednak nastąpić spora zmiana. Temperatury podniosą się w okolice zera, a gdzieniegdzie możliwa jest odwilż.

W Tatrach jednak mróz nadal będzie trzymać. Ostrzeżenie wydało TOPR.

– „Przez najbliższe dni w Tatrach będziemy mieli do czynienia z bardzo niskimi temperaturami. W połączeniu z wiatrem, szczególnie w graniowych partiach gór, można się spodziewać temperatury odczuwalnej w granicach -40 stopni Celsjusza. W Tatrach ogłoszony jest 2 stopień zagrożenia lawinowego. Prosimy o rozważne planowanie wyjść górskich” – czytamy we wpisie na Facebooku TOPR.

Masaż leczniczy, terapia manualna
Masaż leczniczy, terapia manualna
39,99 zł
69 dni
do końca oferty!
Masaż leczniczy z konsultacją od 39,99 zł i więcej opcji w gabinecie Rehabilitacja Ewelina Zaremba

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz