Home Kategorie Ludzie Don Vasyl narzeka na warunki. “W moim pałacu nie da się mieszkać! Proszę o pomoc, należy mi się wsparcie”.
39.57K

Don Vasyl narzeka na warunki. “W moim pałacu nie da się mieszkać! Proszę o pomoc, należy mi się wsparcie”.

Don Vasyl narzeka na warunki. “W moim pałacu nie da się mieszkać! Proszę o pomoc, należy mi się wsparcie”.

Przyjmuje gości w ociekających złotem pokojach, ale mówi, że jest biedny jak… mysz kościelna. Don Vasyl Szmidt (71 l.), król cygańskiej pieśni, uskarża się na skutki pandemii.

Nie koncertuje, nie ma pieniędzy i… dachu nad głową. W pałacu nie zamieszka, bo to miejsce pracy. Królewskich niedogodności nie rozumie burmistrz Ciechocinka.

– “Przecież jego rodzina ma kilka mieszkań” – mówi z rozbawieniem Leszek Dzierżewicz (65 l.)

Don Vasyl mówi, że okazała willa, w której przyjmuje gości i rozsiada się w złotym tronie, nie należy do niego, tylko do rodziny. Dlatego prosi władze Ciechocinka o wsparcie. – Od wielu lat mieszkam u swoich dzieci, wnuków i prawnuków pod Ciechocinkiem.

Ze względu na specyfikę mojego zawodu zakłócam prywatność i mir domowy mojej rodziny, w ich domu odbywają się wszelkie spotkania zawodowe związane z organizacją corocznego festiwalu Romów w Ciechocinku. W tym domu mieści się również biuro stowarzyszenia Romów, a dom przecież powinien być miejscem do odpoczynku rodziny – mówi Faktowi Don Vasyl.

Piosenkarz od 24 lat prowadzi Festiwal Piosenki Romskiej w Ciechocinku. Uważa, że promując przez tyle lat miasto, powinien dostać wsparcie od władz miasta.

– “Moja sytuacja finansowa nie pozwala mi kupić czy nawet wynająć takiego lokalu. Przez pandemię od blisko dwóch lat nie gram koncertów i nie zarabiam” – skarży się piosenkarz.

Don Vasyl (71 l.), właściwie Vasyl Szmidt, to niezwykle popularny romski piosenkarz, kompozytor, autor tekstów piosenek, poeta i animator ruchu kulturalnego polskich Cyganów. Pochodzi z królewskiej rodziny Cyganów wielkomiejskich z dynastii Baro Szero (Wielka Głowa). Na scenie występuje od 12. roku życia. Od 1984 r. śpiewa z własnymi zespołami. W 1987 założył zespół artystyczny Don Wasyl i Roma, który zmienił później nazwę na Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy.

Źródło: fakt

Masaż klasyczny, tajski i inne
Masaż klasyczny, tajski i inne
79,99 zł
60 dni
do końca oferty!
Wybrany godzinny masaż od 79,99 zł w salonie Kosmetyka z Sercem i Mini Spa w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
5
Ha ha
Ha ha
120
Wow
Wow
5
Smutny
Smutny
7
Zły
Zły
56

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz