Home Kategorie Zwierzęta Kierowca zobaczył dziwną grupę psów. Miały niebieską sierść. Kiedy podjechał bliżej, był w szoku.

Kierowca zobaczył dziwną grupę psów. Miały niebieską sierść. Kiedy podjechał bliżej, był w szoku.

Pewien kierowca, który przejeżdżał autem niedaleko Dzierżyńska w Rosji, był świadkiem czegoś zupełnie niecodziennego.

Mężczyzna w pewnym momencie zobaczył watahę psów. Nie jest to nic dziwnego na rosyjskich bezdrożach. Tym razem jednak coś się nie zgadzało. Gdy podjechał bliżej, nie mógł uwierzyć w to, co widzi.

Kierowca natknął się na psy nieopodal opuszczonej fabryki, położonej niemal 400 km na wschód od Moskwy. Przed laty był to zakład produkcji chemicznej i kwasu cyjanowodorowego oraz pleksiglasu. Mężczyzna był w szoku, bo wszystkie psy miał jasnoniebieskie futro.

Kierowcy nie było do śmiechu, bo mimo iż bezpańskie zwierzaki wyglądały niczym wyjęte z kreskówek, ich kolor sierści budził niepokój. Mężczyzna doszedł do wniosku, że był to efekt kontaktu z chemikaliami, które pozostały na terenie zamkniętej fabryki.

Eksperci, z którymi rozmawiali dziennikarze, przekonywali, że psy prawdopodobnie natknęły się na siarczan miedzi, który może wywoływać stan zapalny objawiający się w taki sposób.

Pewne jest to, że od lat nikt nie badał psów na tym terenie. Od miesięcy władze miasta starają się o pozwolenie na wejście na obszar prywatny. Planują złapać psy i sprawdzić, co im dolega oraz czym to jest spowodowane. Problem w tym, że tym terenem zarządza Andriej Myśliwiec, właściciel firmy Orgsteklo, który jest temu przeciwny. Tak było aż do 12 lutego.

W piątek władze miasta wydały pozwolenie na zbadanie psów.

– „Według wstępnych oględzin, psy są w zadowalającym stanie. W sobotę lub niedzielę na teren fabryki chemicznej wejdą specjaliści, którzy wyłapią i zbadają dokładniej zwierzęta” – oświadczył przedstawiciel władz Dzierżyńska w rozmowie z “RIA Novosti”.

Źródło: The Moscow Times, RIA Novosti

Kurs online: Rejestrator medyczny
Kurs online: Rejestrator medyczny
59,99 zł
42 dni
do końca oferty!
Kurs online: Rejestrator medyczny z zaświadczeniem MEN za 59,99 zł z firmą Online Edukacja

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
5
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz