Home Kategorie News 150 osób ze skutkami ubocznymi po przyjęciu szczepionki AstraZeneca.

150 osób ze skutkami ubocznymi po przyjęciu szczepionki AstraZeneca.

150 osób ze skutkami ubocznymi po przyjęciu szczepionki AstraZeneca.

We Francji szczepienie personelu medycznego spowodowało niemałe zamieszanie. Jak informuje tamtejsza Krajowa Agencja Bezpieczeństwa Leków i Produktów Zdrowotnych, u 150 osób stwierdzono objawy grypopodobne.

– „To syndrom grypy, któremu towarzyszą wysoka gorączka i bóle mięśni” – poinformował w piątek media rzecznik związku zawodowego pielęgniarek Thierry Amouroux.

Szpitale szczepiły pracowników preparatem AstraZeneca jeden oddział na dzień. Później ok. 15% zaszczepionego personelu nie mogło przyjść do pracy. Stąd też wiele placówek zawiesiło szczepienia AstraZeneca w celu reorganizacji.

Szczepienia preparatem AstraZeneca wstrzymano w szpitalach w Saint-Lo, Breście, Morlaix oraz w dwóch szpitalach w Paryżu.

Członkowie personelu medycznego, którym podano szczepionkę mieli mniej niż 65 lat.

– „Dajcie nam szczepionkę Pfizera, a nie szczepionkę drugiej kategorii” – mówiła jedna z pielęgniarek na antenie stacji Europe 1.

W czwartek Agencja Bezpieczeństwa Leków i Produktów Zdrowotnych zgłosiła ostrzeżenie dotyczące szczepionki Pfizer/BioNTech. Nagły, ale krótkotrwały skok ciśnienia krwi stwierdzono u 73 pacjentów po podaniu preparatu.

Agencja monitoruje reakcje zaszczepionych osób.

Źródło: PAP

Skok w tandemie z 4200 m
Skok w tandemie z 4200 m
599,99 zł
750,00 zł
156 dni
do końca oferty!
Szkolenie z lotem i skok ze spadochronem z wojskowego desantowca od 599,99 zł w Sky Force Polskim Centrum Spadochronowym

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz