Home Wideo Zorganizowali imprezę na Krupówkach. Złamali wszystkie obostrzenia. Bez dystansu i maseczek tańczyli na środku ulicy.

Zorganizowali imprezę na Krupówkach. Złamali wszystkie obostrzenia. Bez dystansu i maseczek tańczyli na środku ulicy.

Krupówki po poluzowaniu obostrzeń tętnią życiem. Policja informuje o ogromnym najeździe turystów. Awantury w hotelach, bójki, pijani ludzie na ulicach oraz spontaniczne tańce.

Najazd turystów na Zakopane związane jest z poluzowaniem obostrzęń. Od 12 lutego otwarte są kina, teatry, filharmonie i opery, baseny oraz stoki narciarskie. Hotele oraz pensjonaty mogą udostępniać gościom połowę miejsc noclegowych. Oprócz tego w weekend nałożyły się Walentynki i konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich.

– „Noc z piątku na sobotę dla zakopiańskich policjantów była bardzo ciężka. Mieliśmy mnóstwo interwencji związanych z najazdem turystów. Zaangażowane były wszystkie patrole. Minionej nocy w Zakopanem było bardzo dużo nietrzeźwych osób, a niektórych trzeba było zbierać wprost z ulicy, żeby nie zamarzli. W ciągu doby wylegitymowaliśmy 156 osób i podjęliśmy 60 interwencji. Zatrzymana została jedną osoba z narkotykami” – relacjonował rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.

Wiele interwencji dotyczyło awantur w hotelach oraz pensjonatach. Nietypowe zdarzenie miało miejsce na Krupówkach, gdzie ok. 22:00 tłum kilkudziesięciu osób zaczął śpiewać i tańczyć. Na widok policji część z zebranych uciekła, a niektórzy otrzymali mandaty. Nagranie z wieczornej imprezy na Krupówkach udostępnił Tygodnik Podhalański.

Na jednej z zakopiańskich stacji benzynowych nietrzeźwy mężczyzna zdemolował sklep. Policja ścigała też kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli. Inne zgłoszenie dotyczyło bójki, w której udział miało brać 10 osób.

– „Spodziewamy się, że dzisiejszej nocy może być podobnie więc będziemy reagowali na wszelkie zgłoszenia” – dodał rzecznik.

Tłumy turystów gromadzą się również nad Morskim Okiem. Parkingi przed szlakiem, które oferują 800 miejsc dla aut, zapełniły się już w sobotę przed południem. Władze TPN przypominają o przestrzeganiu zasad sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa. Turyści powinni zachowywać dystans 1,5 m od innych.

Źródło: fakt.pl

Kurs online: Trener-szkoleniowiec z MEN
Kurs online: Trener-szkoleniowiec z MEN
59,00 zł
249,00 zł
42 dni
do końca oferty!
Kurs online: Trener-szkoleniowiec z zaświadczeniem MEN za 59 zł zamiast 249 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
16
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
11

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz