Home Kategorie Życie Kobieta ma zaledwie 23 lata, ale już 11 dzieci.
18.06K

Kobieta ma zaledwie 23 lata, ale już 11 dzieci.

Kobieta ma zaledwie 23 lata, ale już 11 dzieci.

Christina Ozturk jest młodą mamą (23 l.), która urodziła naturalnie jedno dziecko. Mimo to wychowuje 11 dzieci, z których 10 przyszło na świat dzięki surogatkom, czyli zastępczym matkom.

23-letnia Christina Ozturk mieszka ze swoim mężem, milionerem, właścicielem hotelu, Galipem Ozturkiem w Gruzji, a dokładnie w nadmorskim kurorcie Batumi. W Gruzji korzystanie z zastępczych matek jest legalne, a z legalizacji surogacji korzysta wiele par z całego świata, które nie mogą w sposób naturalny zajść w ciążę.

Christina pochodzi z Moskwy, przez pewien czas samodzielnie wychowywała swoje dziecko. Kiedy postanowiła spędzić w wakacje w Batumi, nie spodziewała się, że spotka mężczyznę swojego życia.

– “To była miłość od pierwszego wejrzenia” – wspomina. Dziś o swoim mężu mówi, że to jej mentor, przewodnik i książę z bajki w jednym.

– “Zawsze ma uśmiech na ustach, a jednocześnie jest nieśmiała i tajemnicza. Jest żoną, o jakiej zawsze marzyłem, nieoszlifowanym diamentem z czystym i dobrym sercem” – mówi.

Miłość rozkwitła, a sprawy potoczyły się bardzo szybko, Christina postanowiła przeprowadzić się z swoją córką do Batumi. Para wzięła ślub i zaczęła myśleć o potomstwie.

I choć Christina ma córkę, a starszy od niej Galip dorosłe dzieci, oni sami w swoich mediach społecznościowych żartowali, że chcą mieć 105 dzieci.

Wiedzieli, że ich chęć posiadania licznej rodziny jest ograniczona przez fakt, że kobieta nie mogłaby urodzić w krótkim czasie wielu dzieci, dlatego zdecydowali się na surogację.

Wszystkie potencjalne kandydatki przechodzą konsultacje i podpisują dokumenty prawne przed zajściem w ciążę, przy czym dzieci genetycznie pochodzą od Christiny i Galipa. Jedna zastępcza matka to koszt ok. ośmiu tysięcy euro.

W tej chwili małżeństwo ma 10 wspólnych dzieci, najmłodsza Olivia urodziła się miesiąc temu. Christina przyznaje, że opieka nad taką liczną grupą potomstwa wymaga wiele pracy.

– “Na początku, nim zaczęliśmy rozważać skorzystanie z matek zastępczych, myślałam, że po prostu będę rodzić dzieci rok po roku” – mówi i przyznaje, że nie ma sztabu niań, jak niektórzy mówią, za to cały dzień spędza ze swoimi dziećmi.

Czy 11 dzieci w domu wystarczy państwu Ozturk? Tego nie wiedzą, nie określili jeszcze, ile pociech ostatecznie chcieliby posiadać.

Gruzja zezwala na macierzyństwo zastępcze od 1997 r. parom, które są heteroseksualne i zaślubione.

 

Źródło: onet

eKurs: ABC zakładania i prowadzenia firmy
eKurs: ABC zakładania i prowadzenia firmy
19,00 zł
42 dni
do końca oferty!
Kurs online: ABC zakładania i prowadzenia firmy za 19 zł w MG Centrum

Twoja reakcja?

Super
Super
5
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz