Home Kategorie Życie Brytyjska służba zdrowia nie reanimuje upośledzonych osób chorych na COVID-19. To koszmarna decyzja.
1.27K

Brytyjska służba zdrowia nie reanimuje upośledzonych osób chorych na COVID-19. To koszmarna decyzja.

Brytyjska służba zdrowia nie reanimuje upośledzonych osób chorych na COVID-19. To koszmarna decyzja.

Służby zdrowia w Wielkiej Brytanii otrzymały polecenie, aby nie reanimować osób upośledzonych, które zachorowały na COVID-19. To chora praktyka tamtejszego rządu.

Komisja ds. Jakości Opieki Zdrowotnej stwierdziła w grudniu, że niewłaściwe zawiadomienia o zakazie wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej (DNACPR) spowodowały w zeszłym roku zgony, których można było uniknąć.

DNACPR są zwykle tworzone dla osób, które są zbyt słabe, aby skorzystać z CPR, ale Mencap powiedział, że niektórzy ludzie poinformowali ich, że otrzymali wyraźne informacje, że nie będą reanimowani w wypadku COVID-19 mimo, że ich jedynym upośledzeniem są problemy z uczeniem się.

Ta sprawa wyszła na jaw, gdy działacze kampanii wywierają coraz większą presję na ministrów, aby ponownie rozważyli decyzję o nie dawaniu osobom z trudnościami w uczeniu się pierwszeństwa szczepień. Jest coraz więcej dowodów na to, że nawet osoby z lekką niepełnosprawnością są bardziej narażone na śmierć, jeśli zarażą się koronawirusem.

Dane NHS opublikowane w zeszłym tygodniu pokazują, że w ciągu pięciu tygodni od rozpoczęcia trzeciej blokady Covid-19 był odpowiedzialny za 65% zgonów osób z trudnościami w uczeniu się. Dane Urzędu Statystyk Krajowych pokazują, że wskaźnik dla ogólnej populacji wyniósł 39%, chociaż te dwie statystyki pochodzą z różnych pomiarów.

Według Public Health England młodsze osoby z trudnościami w uczeniu się w wieku od 18 do 34 lat są 30 razy bardziej narażone na śmierć z powodu Covid niż inne osoby w tym samym wieku. Głównie chodzi tu o osoby na przykład z Zespołem Downa.

Edel Harris, dyrektor naczelny Mencap, powiedział:

– “Podczas pandemii wiele osób z trudnościami w uczeniu się spotkało się z szokującą dyskryminacją i przeszkodami w dostępie do opieki zdrowotnej, z nieodpowiednimi powiadomieniami o zakazie wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej (DNACPR) umieszczonymi w ich aktach i cięciami kosztów ich opieki zdrowotnej” – stwierdził.

– “JCVI i rząd muszą działać, aby pomóc uratować życie najbardziej narażonych ludzi w społeczeństwie poprzez pilne nadanie priorytetu szczepionce wszystkim osobom z niepełnosprawnością intelektualną” – stwierdził.

Jak dotąd ponad 14 milionów osób otrzymało pierwszą dawkę szczepionki, a opiekunowie osób niepełnosprawnych stwierdzili, że wiele osób z trudnościami w uczeniu się zostało zaszczepionych w ciągu ostatniego tygodnia.

Profesor Martin Green OBE, dyrektor naczelny Care England, powiedział:

– “Jako największy organ przedstawicielski niezależnych świadczeniodawców opieki społecznej dla dorosłych, Care England jest zaniepokojona faktem, że rząd nie nadał osobom z trudnościami w uczeniu się wyższego poziomu priorytetu szczepionki Covid” – stwierdził. Co sądzicie o podejściu rządu brytyjskiego do tej sprawy?

Źródło: TheGuardian

Multikino: nachos, popcorn, napój
Multikino: nachos, popcorn, napój
16,99 zł
25,90 zł
32 dni
do końca oferty!
Zestawy barowe od 10.07.2020: napój z popcornem (od 16,99 zł) lub nachosami (od 21,99 zł) w sieci kin Multikino do -35%

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz