Home Kategorie Życie Niesamowita zmiana pogody. Czeka nas silny powiew wiosny.

Niesamowita zmiana pogody. Czeka nas silny powiew wiosny.

Niesamowita zmiana pogody. Czeka nas silny powiew wiosny.

Mróz w Polsce na razie nie odpuszcza, ale już za kilka dni powinniśmy poczuć powiew wiosny. IMGW prognozuje duże ocieplenie, jednak razem z nim pojawi się problem powodzi.

Jeszcze 15 lutego do Polski będzie napływać arktyczne powietrze z północy, a temperatura w przeważającej części kraju wyniesie od -5 st. C do -1 st. C. Z kolei na wybrzeżu termometry mogą pokazać 0 st. C.

Na północnym wschodzie i wschodzie trzeba się spodziewać kolejnych opadów śniegu. Mapa pogodowa z windy.com pokazuje, że najbliższa doba będzie jeszcze mroźna.

Jest jednak i dobra wiadomość, bo wygląda na to, że jeszcze w tym tygodniu czeka nas odwilż. Od środy widoczne będzie zdecydowane ocieplenie napływające z zachodu. Prognozowana jest dodatnia temperatura przez całą dobę, a w najbliższy weekend na zachodzie Polski możemy spodziewać się aż 13 st. C.

IMGW ostrzega, że szybkie topnienie pokrywy śnieżnej, w połączeniu z opadami deszczu, zjawiskami lodowymi na rzekach oraz powstającymi zatorami, może doprowadzić do wzrostu poziomu wody w rzekach.

Do wiosennej aury nie powinniśmy się jednak zbytnio przyzwyczajać. Po chwili gwałtownego ocieplenia mają jeszcze wrócić mrozy. Według TVN Meteo następne ochłodzenie może przyjść do nas na przełomie lutego i marca. Czyli zima nam nie odpuści.

Źródło: TVN Meteo

 

Masaż leczniczy z konsultacją
Masaż leczniczy z konsultacją
39,99 zł
50,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Masaż leczniczy z konsultacją od 39,99 zł w Centrum Rehabilitacji i Terapii Rehabilis w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz