Home Wideo Szok! Policjant zamachnął się na turystę na Krupówkach. Do sieci trafiło nagranie.

Szok! Policjant zamachnął się na turystę na Krupówkach. Do sieci trafiło nagranie.

Turysta na Krupówkach w czasie policyjnej interwencji przystawiał funkcjonariuszowi telefon pod samą twarz. Policjant w pewnym momencie stracił panowanie nad sobą i zamachnął się na turystę “z byka”.

Nagranie ze zdarzenia pojawiło się w sieci. Posłanka KO Jagna Marczułajtis-Walczak zapytała na Twitterze: “czy tak powinni się zachowywać policjanci?”. Raczej nie.

Po poluzowaniu obostrzeń Zakopane przeżyło w weekend prawdziwy najazd turystów. Tłumy pojawiły się na Krupówkach. Pomimo pandemii ludzie tłoczyli się na deptaku, a wieczorami tańczyli i śpiewali. Musieli interweniować policjanci, gdyż dochodziło do wielu awantur i łamania przepisów. Kilka osób zatrzymano, wystawiono wiele mandatów. Funkcjonariusze spotykali się z agresją niektórych imprezowiczów.

Posłanka KO Jagna Marczułajtis-Walczak na Twitterze zwróciła uwagę na zachowanie jednego z policjantów. Na wideo z Krupówek widać turystę, który nagrywa policjantów telefonem i przystawia ekran blisko twarzy jednego z nich. W pewnym momencie wyprowadzony z równowagi policjant zamierzył się na mężczyznę, jakby chciał uderzyć go “z byka”. Turysta szybko odchylił się do tyłu

– “Długie teleskopowe pałki i atakujący policjant, na ul. Krupówki w Zakopanem” – napisała posłanka, pytając Mariusza Ciarkę, rzecznika Komendanta Głównego Policji, “czy tak powinni się zachowywać policjanci?”.

Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula przyznał, że większość turystów przestrzega zasad sanitarnych, natomiast chuligańskie wybryki dotyczą grup tzw. pseudokibiców skoków. Mogą zniweczyć całą walkę z COVID-19.

– “To nawet nie chodzi o zachowanie przyzwoitości, ale o zwykłą ludzką kulturę i szacunek do drugiego człowieka, którego widocznie brakuje tym, którzy ubliżają interweniującym policjantom” – powiedział burmistrz i dodał, że jedną z przyczyn takich zachowań może być zamknięta gastronomia i lokale rozrywkowe.

Źródło: Twitter

 

Kursy językowe online
Kursy językowe online
29,00 zł
87,00 zł
33 dni
do końca oferty!
Kursy językowe online od 29 zł: 3-miesięczny dostęp do nauki wszystkich języków obcych i więcej opcji na Lerni

Twoja reakcja?

Super
Super
9
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
7

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz