Home Kategorie News Nauka zdalna potrwa dłużej. Do kiedy? Ministerstwo podaje datę.
18.29K

Nauka zdalna potrwa dłużej. Do kiedy? Ministerstwo podaje datę.

Nauka zdalna potrwa dłużej. Do kiedy? Ministerstwo podaje datę.

Nauka zdalna dla klas IV – VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich została ponownie przedłużona. Dzieci z klas I – III jednak nadal będą uczyć się stacjonarnie, podobnie jak przedszkolaki.

W poniedziałek w życie weszła nowelizacja rozporządzenia w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem oraz zwalczaniem COVID-19.

Według niej do 28 lutego przedłużone będzie nauczanie zdalne dla uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych, szkół podstawowych dla dorosłych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego, centrów kształcenia zawodowego, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych oraz domów wczasów dziecięcych. Do 28 lutego zawieszone jest nadal stacjonarne funkcjonowanie szkolnych schronisk młodzieżowych.

W przypadku młodszych uczniów sytuacja nie zmienia się. Uczniowie klas I – III szkół podstawowych i szkół specjalnych, którzy 18 stycznia powrócili do nauki w systemie stacjonarnym, nadal uczyć się będą w tym trybie. W przedszkolach i placówkach wychowania przedszkolnego zajęcia też odbywają się stacjonarnie.

Dyrektorzy szkół podstawowych specjalnych w przypadku klas IV – VIII mogą nadal sami decydować o trybie nauczania i prowadzenia zajęć. Samodzielne decyzje w tej kwestii podejmować też mogą dyrektorzy szkół ponadpodstawowych specjalnych, w tym funkcjonujących w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych, w podmiotach leczniczych, a także jednostkach pomocy społecznej czy ośrodkach rewalidacyjno-wychowawczych.

Ograniczenie działania nie dotyczy też szkół podstawowych specjalnych oraz szkół ponadpodstawowych specjalnych funkcjonujących w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii. Szkolenia sportowe w szkołach i oddziałach sportowych, a także szkołach i oddziałach mistrzostwa sportowego mogą być realizowane stacjonarnie.

Źródło: PAP

eKurs: Junior Graphic Designer
eKurs: Junior Graphic Designer
29,00 zł
99,00 zł
12 dni
do końca oferty!
Kurs online: 3-miesięczny dostęp do kursu Junior Graphic Designer za 29 zł i więcej z firmą Expose

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
9

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz