Home Kategorie Poruszające Pacjent uznany za zmarłego, ożył w szpitalu. Policja wszczęła śledztwo.

Pacjent uznany za zmarłego, ożył w szpitalu. Policja wszczęła śledztwo.

Pacjent uznany za zmarłego, ożył w szpitalu. Policja wszczęła śledztwo.

Ta historia mrozi krew w żyłach. 62-letni Stanisław Chrobak trafił do przychodni w Ochotnicy Górnej z podejrzeniem zawału. Na oddział przywiózł go kolega z pracy. Potem było tylko gorzej.

Pielęgniarka wcale nie przejęła się jego stanem zdrowia. Zamiast wezwać na miejsce karetkę, odesłała ich do pobliskiej stacji pogotowia. Tam po reanimacji ratownik stwierdził zgon. Jakież było zdziwienie rodziny, kiedy okazało się, że pan Stanisław nagle ożył. Jego historię przedstawiono w programie Polsatu “Interwencja”.

NFZ zapowiada kontrolę, a prokuratura wszczyna śledztwo w związku ze sprawą 62-letniego Stanisława Chrobaka, który trafił najpierw do przychodni w Ochotnicy Górnej, a potem na pogotowie w Ochotnicy Dolnej. Tam po reanimacji stwierdzono zgon. Świadkiem tego zdarzenia była córka pana Stanisława, która w międzyczasie dotarła na miejsce.

– “Ja szybko wyskoczyłam z auta, podleciałam do taty. Zdążyłam mu odkryć z twarzy ten worek i tata wziął głęboki oddech, miał otwarte oczy. I ja jeszcze wtedy na kolanach błagałam, żeby go ratowali, że on żyje. To sanitariusze odpowiedzieli mi, że to jest wynikiem leków, które mu zostały podane. Wtedy straciłam przytomność” – opowiadała dziennikarzom “Interwencji” Agnieszka Chrobak.

Rodzina uwierzyła, że 62-latek zmarł. Jeszcze tego samego dnia krewni dostali informację, że zabrano ciało na sekcję. Opłakiwali zmarłego i rozpoczęli załatwianie formalności związanych z pogrzebem. Dopiero przed północą dowiedzieli się, że pan Stanisław “ożył” i przebywa w szpitalu w Nowym Targu. Mężczyzna walczył o życie jeszcze przez miesiąc, jednak ostatecznie zmarł w wyniku powikłań pozawałowych. Jego bliscy są przekonani, że gdyby nie skandaliczne działania pracowników służby zdrowia, udałoby się uratować. Zapewne mają tutaj rację.

– “Wydział kontroli małopolskiego NFZ przeprowadzi kontrole zarówno w przychodni podstawowej opieki zdrowotnej do której trafił pacjent, a także w miejscu stacjonowania zespołu ratownictwa medycznego” – poinformowała Aleksandra Kwiecień z małopolskiego Narodowego Funduszu Zdrowia w rozmowie z “Polsatem”.

Kontrole mają pomóc w ustaleniu, dlaczego przychodnia w Ochotnicy Górnej odesłała pana Stanisława Chrobaka do domu, zamiast od razu wezwać pogotowie. Jeżeli szpital zawalił sprawę w tej materii, to zostanie należycie ukarany.

Źródło: onet

 

Catering Fit lub Sportowy z dowozem
Catering Fit lub Sportowy z dowozem
189,99 zł
225,00 zł
Oferta zakończona!
Wybrany catering dietetyczny Fit lub Sportowy 1000, 1200, 1500 kcal i więcej z dostawą od 189,99 zł w Easy Fit Looker

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
14

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz