Home Kategorie Zdrowie Tajemnicza choroba rozprzestrzenia się w Tanzanii. Zabiła już 15 osób.

Tajemnicza choroba rozprzestrzenia się w Tanzanii. Zabiła już 15 osób.

Tajemnicza choroba rozprzestrzenia się w Tanzanii. Zabiła już 15 osób.

W Tanzanii szerzy się niezidentyfikowana choroba. Do tej pory zmarło na nią co najmniej 15 osób, a ponad 50 trafiło do szpitala. Wśród objawów wskazuje się przede wszystkim wymiotowanie krwią.

Niezidentyfikowana choroba, która wywołuje mdłości oraz krwawe wymioty wystąpiła w dystrykcie Chunya. W krótkim czasie do szpitali trafili pacjenci uskarżający się na nieprzyjemne dolegliwości żołądkowe. 15 osób nie udało się uratować. Jak podają przedstawiciele tanzańskiej służby zdrowia, w ich przypadku zgon nastąpił po zaledwie kilku godzinach od wystąpienia objawów.

Felista Kisandu, dyrektor medyczny wiejskiego dystryktu Chunya w Mbeya, poinformowała, że na miejsce wysłany został zespół ekspertów. Jak podkreśliła, choroba dotyczy jedynie niewielkiego obszaru.

– “Problem nie jest szeroko rozprzestrzeniony. Zdarzyło się to jedynie w jednym okręgu administracyjnym” – Ifumbo, gdzie ludzie wymiotowali krwią i umierali, jeśli trafiali do szpitala zbyt późno.

Tanzańskie ministerstwo zdrowia postanowiło zbadać sprawę choroby. Udało się ustalić, że objawy wystąpiły głównie u mężczyzn. Okazało się również, że cierpią oni na wrzody żołądka i choroby wątroby.

Badacze pobrali próbki wody oraz krwi od chorych. Mają przepadać je pod kątem zatrucia rtęcią. Na tę chwilę ministerstwo zdrowia apeluje jednak o spokój i zaleca oczekiwanie na wyniki raportu. Nie wiadomo jednak, jaka może to być choroba.

Tanzania znajduje się na celowniku Światowej Organizacji Zdrowia ze względu na swoje liberalne podejście do pandemii. Prezydent kraju, John Maguful, utrzymuje, że w jego kraju nie ma problemu z COVID-19. Od kwietnia 2020 r. tanzańskie ministerstwo zdrowia nie aktualizuje danych na temat zakażonych i ofiar śmiertelnych koronawirusa, mimo napomnień WHO.

W lipcu 2020 r. Maguful ogłosił w Tanzanii koniec pandemii. Podkreślał przy tym, że kraj został uzdrowiony przez Boga. Z kolei minister zdrowia, Dorothy Gwajima, w walce COVID-19 zalecała inhalacje wodne, ziołolecznictwo oraz dbanie o higienę. Jest to też jeden z dwóch krajów, który nie zamierza szczepić obywateli.

Źródło: onet

Pakiet day spa dla 1 osoby
Pakiet day spa dla 1 osoby
149,99 zł
350,00 zł
36 dni
do końca oferty!
Pakiet day spa dla 1 osoby na twarz i ciało za 149,99 zł w Hotelu Zimnik

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz