Home Kategorie Zdrowie Przerażające odkrycie WHO w Wuhan. Już w grudniu 2019 było tam 13 wariantów COVID-19.

Przerażające odkrycie WHO w Wuhan. Już w grudniu 2019 było tam 13 wariantów COVID-19.

Przerażające odkrycie WHO w Wuhan. Już w grudniu 2019 było tam 13 wariantów COVID-19.

Eksperci WHO badali genezę pandemii koronawirusa. Odkryli, że już w grudniu 2019 w Wuhan było aż 13 wariantów COVID-19. To oznacza, że wirus miał szerszy zasięg, niż początkowo uważano.

Eksperci ustalili to dzięki zbadaniu próbek genetycznych pierwszych zakażonych pacjentów. Ich odkrycie może sugerować, że wirus rozprzestrzeniał się będąc niewykrytym już dużo wcześniej, niż ujawniono pierwszy oficjalny przypadek zakażenia.

– „W grudniu wirus był szeroko rozpowszechniony w Wuhan, co jest nowym odkryciem” – powiedział CNN główny badacz misji WHO, Peter Ben Embarek.

Naukowcy z Chin udostępnili ekspertom WHO dane o 174 przypadkach koronawirusa w Wuhan i okolicach w grudniu 2019 roku. 100 było potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi, a kolejne 74 w wyniku klinicznej diagnozy pacjenta.

Embarek mówi, że w rzeczywistości COVID-19 mógł już wtedy dotknąć ok. 1000 mieszkańców Wuhan. Ekspert podkreśla, że zdecydowana większość zakażonych miała łagodne objawy, stąd nikt nie miał pojęcia o tym, że są chorzy.

Wcześniej przedstawiciele Światowej Organizacji Zdrowia skarżyli się na to, że Chiny odmówiły im przekazania surowych danych dotyczących pierwszych przypadków COVID-19. Nie mogli więc przeprowadzić własnej analizy.

Źródło: o2.pl

Jazda sportowym autem po torze
Jazda sportowym autem po torze
109,00 zł
119,00 zł
301 dni
do końca oferty!
Przejazd wybranym sportowym autem po torze od 109 zł z firmą motoprezent.pl – wiele lokalizacji do wyboru

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz