Home Kategorie Ludzie Popularna gwiazda muzycznego show nie żyje. Poddała się eutanazji. Miała zaledwie 31 lat.

Popularna gwiazda muzycznego show nie żyje. Poddała się eutanazji. Miała zaledwie 31 lat.

Popularna gwiazda muzycznego show nie żyje. Poddała się eutanazji. Miała zaledwie 31 lat.

Szokującą wiadomość podały francuskie media. Faustine Nogherotto, była uczestniczka muzycznego show „Star Academy”, nie żyje. Poddała się eutanazji w Belgii.

Faustine Nogherotto poddała się eutanazji 29 stycznia br. w Belgii. Francuskie media dopiero teraz podały informację o jej śmierci. To niezwykle smutna wiadomość.

Piosenkarka przez ponad 10 lat zmagała się z zespołem chronicznego zmęczenia (ME/CFS) – [choroba charakteryzująca się długotrwałym zmęczeniem i innymi specyficznymi objawami współwystępującymi, które znacznie ograniczają zdolność chorego do wykonywania codziennych czynności – przyp. red]. Kobieta cierpiała także na zespół Sjögrena – [inaczej zespół suchości – choroba autoimmunologiczna, która prowadzi do upośledzenia m.in. gruczołów łzowych i ślinianek – przyp. red]. Wokalistka miała zaledwie 31 lat.

Chantal Somm, założycielka stowarzyszenia Millions Missing France zajmującego się wspieraniem pacjentów z zespołem chronicznego zmęczenia, powiedziała w wywiadzie dla „TVMag”, że była uczestniczka „Star Academy” zdecydowała się na wspomagane samobójstwo w Belgii, by zakończyć swoje cierpienie.

– “Jej prośba o eutanazję była utrzymywana przez dwa lata i to pogorszenie się jej stanu w ostatnich miesiącach przesądziło o jej zaakceptowaniu” – wyjaśniła Chantal Somm.

Dodała też, że leczenie 31-latki, podobnie jak innych pacjentów cierpiących na zespół chronicznego zmęczenia, nie było właściwe.

– “Faustine najwyraźniej cierpiała z powodu trudności w zrozumieniu jej choroby. W szpitalach u osób cierpiących na ME diagnozuje się choroby psychiczne, czynnościowe zaburzenia somatyczne, a nawet jadłowstręt psychiczny. Uzyskanie właściwej opieki jest bardzo skomplikowane” – ocenia Chantal Somm.

Według niej młoda kobieta „poniosła śmierć męczeńską” i pod koniec życia przyjmowała morfinę. Według Chantal Somm bóle pacjentów cierpiących na ciężki przebieg ME są tak silne, że prośby o wspomagane samobójstwo, są niezwykle częste.

Przed śmiercią Faustine ​​Nogherotto chciała zorganizować koncert charytatywny w celu zebrania funduszy na walkę z chorobą. Nie zdołała jednak zrealizować tego planu.

– “Przyjaciele, Faustine, cierpiąca na tę samą chorobę co ja, ME / CFS, odeszła wczoraj. Była piękna, inteligentna i była wojowniczką, ale choroba ją powstrzymała. Musicie narobić trochę hałasu, żeby @Nagui spełniła swoje pragnienie wspierania chorych” – napisał na Twitterze cierpiący na tę samą chorobę przyjaciel 31-latki.

Faustine Nogherotto zyskała popularność w 2006 roku dzięki udziałowi w niezwykle popularnym we Francji programie muzycznym Star Academy. Po zdiagnozowaniu choroby w 2009 roku młoda kobieta musiała zrezygnować z kariery wokalnej. Jej śmierć jest smutna, ale czy można jej się dziwić w tej sytuacji?

Źródło: parismatch

 

Catering dla nawet 15 osób
Catering dla nawet 15 osób
129,99 zł
258,00 zł
69 dni
do końca oferty!
Catering dla 6 osób za 129,99 zł i więcej opcji z firmą gastronomiczną PAŁACOWA DOLINA Monika Piasecka w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz