Home Kategorie Zdrowie Kobieta straciła palce po zarażeniu koronawirusem. Uwaga, zdjęcia są wyjątkowo drastyczne.

Kobieta straciła palce po zarażeniu koronawirusem. Uwaga, zdjęcia są wyjątkowo drastyczne.

Kobieta straciła palce po zarażeniu koronawirusem. Uwaga, zdjęcia są wyjątkowo drastyczne.

Pewna Włoszka straciła trzy palce po zakażeniu koronawirusem SARS-CoV-2. Histopatologia ujawniła zakrzepicę wewnątrznaczyniową. To bardzo smutna historia.

Historia wydarzyła się w ubiegłym roku, ale dopiero dziś piszą o niej media na całym świecie. 86-letnia kobieta zgłosiła się do szpitala w Fermo na północy Włoch z problemami kardiologicznymi. Test na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 wyszedł pozytywnie, ale ponieważ pacjentka nie miała objawów COVID-19, została wypisana do domu. Miesiąc później wróciła do szpitala z czarnymi palcami.

Kobieta przeszła ostry zespół wieńcowy i została poddana podwójnej terapii przeciwpłytkowej. Czuła się dobrze, nie miała objawów COVID-19, więc szybko wróciła do domu. Miesiąc później zgłosiła się do szpitala z gangreną.

To nie pierwszy raz, gdy zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 jest przyczyną amputacji. 54-letni mieszkaniec Studio City w Kalifornii stracił dwa palce u rąk po zarażeniu się koronawirusem SARS-COV-2 podczas wypadu na narty z grupą przyjaciół do Włoch. Natomiast pewien mieszkaniec Cardiff w Walii stracił 2,5 palca po dwumiesięcznym leczeniu COVID-19 ze wspomaganiem oddychania przez respirator. Dlatego też trzeba być ostrożnym.

Źródło: BBC

Personalizowana deska do krojenia
Personalizowana deska do krojenia
9,00 zł
69,00 zł
39 dni
do końca oferty!
Od 9 zł: personalizowana deska do krojenia (25 modeli do wyboru) na 4MyArt

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
7
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz